Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vitaminokat végig kell...

A vitaminokat végig kell szedni terhesség alatt nem?

Figyelt kérdés
Én kezdetektől Elevitet szedek,és folsavat. A dokim azt mondta a folsavval le lehet állni a 14.héttől,de azt olvastam azt nem lehet túl adagolni,így a 18.hétig szedtem. Vagy szedjem tovább? Az Elevit elég? Az elevit vagy a Femibion a jobb?

2012. jún. 29. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Én magándokihoz járta, kérdezte, mit szedek, mondtam, hogy Elevitet. Azt mondta, 2 dobozzal beszedni bőven elég.
2012. jún. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 26+2 hetes kismama vagyok és már kb a 15-16.héttől nem szedek semmilyen vitamint, csak magnéziumot, de azt is csak akkor ha nagyon görcsöl a lábam éjszaka!

Amúgy én Gravidát 1hónapig és utána Hipp Natalt használtam!

2012. jún. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia


Én kb 20. hétig szedtem az elevitet. Azóta csak magnéziumot. Mivel itt a nyár és rengeteg friss zöldség és gyümölcs van én azokat eszem tonna számra. :)

Viszont most a vasam kicsit alacsony lett, így kell szednem vasat is.

2012. jún. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden vitamin más, hiába tartalmazzák ugyanazokat a vitaminokat. Te hallgass csak a dokira! Ha ő azt mondja, hogy leállhatsz, akkor biztos okkal mondja!

Én pl a 12. héttől szedek gravidát és folsava, előtte pharmatont szedtem, de a dokim nem ajánlotta, úgyhogy most a gravidát és a folsavat szedem. Állítólag ezt a vitamint még szoptatás során is kell/lehet szedni, de majd a doki eldönti.

2012. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A folsavnak a terhesség előtt és az első 12 hétben van jelentősége.

A vitamint szedheted nyugodtan, abból baj nem lesz, de a folsav felesleges.

Én Femibiont szedek.

2012. jún. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabszem ***** válasza:
egyik orvos ezt mondja a másik meg azt... Nekem azt mondta a dokim, hogy nem fontos szedni. Én a terhesség elött elkezdtem pár hónappal, és kb. 3-4 hónapos terhes koromig rendszeresen szedtem. utána magnéziumot szedtem időnként meg vasat. Ha rendesen és változatosan eszel, akkor jut elég vitamin a babának.
2012. jún. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem az orvos konkrétan azt mondta, hogy felejtsem el ezeket a műsz*rokat.

Egyek inkább sok töltött káposztát és mindent ami jól esik :)


Kismamavitamint amúgy kb. a 12. hétig szedtem, azóta csak magnéziumot és B vitamin komplexet szedek, de csak az idegeim miatt kezdtem el, amúgy nem vettem volna.

2012. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a Femibiont szedem, és még szedni is fogom a terhesség végéig, valamint a szoptatás alatt, plusz MgB6-ot és vasat.

Amúgy szerintem a vitaminok nem csak a babának kellenek, hanem a kismamáknak is, ugyanis ha a kismama nem szed vitamint (minthogy régen sem voltak magzatvédő vitaminok) a baba akkor is elveszi, amire neki van szüksége, csak így a kismamánál vitaminhiány léphet fel.

De valóban valamelyest a helyes táplálkozással lehet pótolni a szükséges vitaminokat. Itt a nyár lehet fogyasztani a gyümölcsöket, zöldségeket bőségesen :)

28hkm

2012. jún. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!