Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor ha egyik sincs?

Mi van akkor ha egyik sincs?

Figyelt kérdés

Se apasági se házassági, a szülésnél akkor milyen nevet kap a gyerek?

37 hetes vagyok, de elég körülményes elintézni az apaságit, és az okmány iroda azt mondta ha nem kérem még a gyerek anyakönyvezését szülés után akkor "ráér" az apasági. Most akkor hogy van ez?



2012. jún. 30. 13:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Törvényi előírás, hogy az újszülött anyakönyvezését 8 napon belül el kell indítani. A kórház automatikusan elindítja szülés után, te már haza a baba anyakönyvével, lakcímkártyájával együtt jössz. Ha nincs se házasság, se apasági nyilatkozat, automatikusan a te vezetéknevedet kapja a kicsi.

Miért körülményes az apasági? Az apa papíron valaki mással él? Mert ha van bejegyzett élettársa, akkor elhiszem, hogy körülményes,sőt, nem is lehetséges.

Ha nincs ilyen gond, akkor nem nagy ügy, egy fél óra alatt megvan, ketten kell bemenjetek a polg. hiv.-ba a gyámügyi osztályra, ott kell nyilatkoznotok. Ha jól tudom, pár éve vinni kell hozzá papírt közjegyzőtől, hogy nincs az apának vagy az anyának bejegyzett élettársi kapcsolata.

Amennyiben az anya házas (nem baj, ha nem élnek együtt) vagy bejegyzett élettársi kapcsolata van, akkor a házastárs/élettárs nevére kerül a kisbaba, akkor is, ha az illetőnek nincs is köze hozzá.

2012. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Mi tavaly szeptemberben voltunk intézni az apaságit, de nem volt azzal gond, hogy nem az én lakcímem szerinti hatóságnál intéztük. 200 km-re lakom az állandó lakcímként megjelölt címemtől, és a jelenlegi lakhelyem akkor még nem volt ideiglenes lakcímként sem megjelölve sehol, mégis bementünk a kerületi anyakönyvi hivatalhoz (ahol élünk) és gond nélkül megcsinálták az apaságit. Amik kellettek: anya + apa okmányai (én úgy tudom, hogy jogsi+lakcímkártya egyenértékű a személyi igazolvány+lakcímkártya párosítással), terhes kiskönyv és az orvos által kiállított igazolás a fogantatásról.
2012. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!