Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. héten szülés? Tapasztalatok?

36. héten szülés? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert a dokim mindig azt mondja hogy legalább addig bírjuk ki, mondjuk nincs úgy különösebb panaszom, a méhszája van már félidőtől nyitva.

Ha akkor születik, akkor az még koraszülöttnek számít, és akkor már mennyi a súlyuk?A babának akkor már nem lehet baja ugye?Tüdeje, ilyesmi.

Remélem nem jön annyival hamarabb, már egy 38 héttel kibékülnék.

32 hetes km.


2009. júl. 9. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne aggódj,én is nyitva vagyok egy ideje,mostmár a 35. hetet húzom. Lassan remélem vége,már nagyon nehéz.


Amúgy öcsém 35. héten,indítással született majdnem 3,5 kilóval. Mégcsak melegíteni se kellett,tökéletesen egészséges volt,azóta is egy kis IQ bajnok :)


Én a 36. hétre jöttem,normál úton,szintén közel 3,5 kilóval. Állítólag olyan voltam,mint egy gombóc. Szintúgy sose volt bajom,sőt,mindent korábban csináltam,mint a többi baba, 1 évesen már összetett mondatokban beszéltem.


Szóval szerintem ne aggódj! Én ma töltöttem a 35 hetet, a dokim szerint innen már nincs baj.

2009. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem megrövidült a méhnyak 26 hetesen és nyitva a külső méhszáj, 33 hetesen voltunk dokinál azt mondta még 2-3 hét és nyugottan jöhet a baba, most 35 hetes vagyok, még benn van a manóm, ne aggódj, nekem visszatartásra is kellett befeküdnöm 26-27 hetesen, akkor a szülésnő azt mondta örüljünk ha 35 hétig benn marad, hát ezt már túlléptük, de mikor benn feküdtem egy kismama 35 hétre szült egy egészséges kislányt 2470g és 47cm volt a pici,

Beszélj a babáddal sokat segít én és a férjem is ezt tettük,

Boldog babavárást,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok.Olyan lelkiismeretfurdalásom van néha hogy "siettetni" akarom szegényt, pedig igazából nem, csak hát már látni szeretném, és ezért is élek úgymond hétről-hétre, hogy mekkora lehet, mi lenne ha most akarna előbújni.De még ne akarjon!!De már így két vetéléssel a hátam mögött, örülök hogy eddig is eljutottunk.

Minden jót nektek, és könnyű, vagy inkább szép szülést, és egészséges babát kívánok!

2009. júl. 9. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! A 36. héttől gyakorlatilag minden percesek a picik. Akkor már rendjén van velük minden. Bármilyen meglepő már a 27. héttől 89%-uk van a túlélésre, mert innen képesek önállóan lélegezni. Nekem a 18. héttől vannak olyan fájásaim, hogy na. Nekem nem nagyra vágyó a dokim, annyit kért beszéljem meg a babával várja meg a 32. hetet és akkor már rendben vagyunk... A párom is 32 hétre született 33 évvel ezelőtt valamivel volt kicsit több, mint 2kg Ő még inkubátorban volt utána. De ennek 33 éve... Se terhes vitamin nem volt akkor se semmi, pedig Nyugat-Németországról beszélünk.... Szerintem ezek a vitaminok úgy "fújják" a babákat, mint a fene. Nálam is akkor fáj nagyon a poci, mikor növési ugrása van a drágámnak. Tuti a sok vitamintól. Pedig Femibiont szedek, itt ez a legegyszerűbb, ebben van a legkevesebb vitamin meg minden. 32. héttől sztem már nem kell izgulni :o)

Könnyű szülést! :o)

24 hetes kismami

2009. júl. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jajj, de aranyos vagy, hát remélem, mert nem bírnám elviselni ha baja lenne a kisfiamnak, már most annyira imádom!!!

Azért remélem még min. egy hónapot kibír odabent, de már számolom a napokat és az órákat.

Minden jót neked, és egészséges picit!!!

2009. júl. 9. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!