Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora volt kisbabátok...

Mekkora volt kisbabátok Bpd-je betöltött 35. héten és 36. hét elején?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
36. héten 89mm
2012. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

36+6 heteset tudok írni, ekkor a BPD: 92,4mm

2012. júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36. héten 92 mm
2012. júl. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nekem azt mondta a doki,h.85.akkor baj van?Nem mondta,hogy baj van,kicsit szivárog a vizem,azt mondták menjek vissza ha folyik vagy rendszeresek a fájások
2012. júl. 2. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok nekem a szülés előtti nap volt 92mm (34cm fejkörfogattal született)
2012. júl. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kicsi az sem, nem kell minden gyereknek nagy fejjel a világra jönnie.


Ha pedig itt megnézed, láthatod, hogy bőven benne van a normális határban, tehát ne aggódj! [link]

2012. júl. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szintén első vagyok, ezt találtam


36 hetes magzat méretei: hossza kb. 45 cm, súlya megközelítőleg 2.700 gramm


Az ultrahang vizsgálat során mért értékek a betöltött 36. terhességi héten:


BPD (magzati koponya haránt átmérője): 90 mm (+/- 6 mm)


HC (a fej körfogata): 317 mm (+/- 25 mm)


AC (a has körfogata): 325 mm (+/- 35 mm)


FL (a combcsont hossza): 69 mm (+/- 6 mm)



A magzat fejlődése a 36. héten:


A terhesség 36. hetétől kezdődően, a baba szervezete már elkezdi felhalmozni a számára alapvető fontosságú ásványi anyagokat, mint a vas és a kalcium.


Naponta közel 500 milliliter vizeletet ürít, ezáltal közreműködik a magzatvíz mennyiségének megtartásában, amelyet a méhlepény szűr meg. A terhesség 20. hetétől a magzatvíz űrtartalma hozzávetőlegesen 700-1.000 ml között van, melyből a baba naponta olyan 600 ml nyel le vagy szív a tüdejébe. Ennek következtében sűrűn csuklik.


A magzat körmei meglehetősen nagyok, ezért nem ritka, hogy néhány babának össze van karmolva a bőre amikor világra jön. Ezt néhány nappal a születése után le kell vágni megfelelő méretűre, hogy ne sérthessem meg magát vele.


A baba szerveinek túlnyomó része már teljesen kifejlett ebben a szakaszban, a zsírszövetek lerakódása tovább folyatatódik, ezáltal pedig egyre gömbölyebbé válik.

2012. júl. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!