Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felháborító! Minden védőnő...

Felháborító! Minden védőnő ilyen tájékozatlan? Önbarnító krémek vs. Napozás.

Figyelt kérdés

Védőnőm szerint nyugodtan használhatok önbarnító krémet, sprayt. Utána olvastam:

[link]

Ezek után használná valaki a helyemben? Maradok a napfénynél, még ha árnyékban is, és nem sokat, de természetesebb, mint ezek a kencék.

Kissé azért felháborodtam, hogy mit tudnak akkor a védőnők? Ha valaki nem biztos a dolgában, mondja azt, hogy - nincs rá konkrét válaszom, inkább ne használd - mint hogy rávágja felelőtlenül, hogy persze, szabad nyugodtan minden nap. Ettől ki vagyok akadva most kicsit. És nem ez az első eset...Sajnos sok más dologban sincs konkrét válasz, egyik tábor ezt mondta, másik meg azt. Így hogyan igazodjon ki egy kismama?


2012. júl. 2. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Drágám,ez még semmi ahhoz képest, amikor majd meglesz a baba. Ráérsz akkor felháborodni.


Egyébként szerintem teljesen mindegy, hogy naptejjel, vagy önbarnítóval kenegeted magad, ugyanannyira rákkeltő, mint maga a napozás lassan.

2012. júl. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
De a cikkben nem a barnitokremekrol van szo, hanem a barnito sprayrol, es nem arrol, amit a boltban kapsz, hanem a barnitostudioban hasznaltrol. Meg terhesseg elott voltam ilyenben es valoban erosen fujjak es konnyu belelegezni. Szerintem, elsosorban nem a vedonotol kell tanacsot kerni, hanem orvostol, lehetolegtobb szakembertol, es utananezni szakcikkekben, a divany blog nem szamit annak, nem is olvasok ilyet, de lehet igazuk, erdemes utananezni. Terhesseg alatt en tengerparton fak alatt arnyekban napoztam jol bekenve, orvospk a szileim, igy megfogadtam a tanacsokat, az uh sugarzas biztos nem tesz jot, ha direkt napfenyben napoznek. Mindenesetre kibirtam egyszer egy nyarat, hogy nem napoztam, szoliztam vagy barnitoztam, igy is jol neztem ki.
2012. júl. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ha figyelmesen elolvasod, egy bizonyos anyagról van szó, ami a DHA. Ez minden önbarnítóban van, legyen az krém vagy spray. Nem csupán ezen a fórumon van erről szó, csak éppen ezt másoltam be.

Szerintem minden kismama szép, a pocak megszépít mindenkit, de attól még egy kis színe lehet az embernek, ami csak plusz. Legalábbis én így gondolom, ez egyén kérdése.

Ha védőnő lennék, legalább az összetételeknek utána néznék, és annak megfelelően ajánlanám vagy sem. Nem bólogatnék mindenre, csak hogy lerázzam szegény kismamát. Az biztos, hogy többet tanácsért nem hozzá fogok fordulni. Igaza van egyik válaszolónak, csak a dokimra hagyatkozom ezentúl.

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!

2012. júl. 2. 15:57
 4/6 A kérdező kommentje:
A teratológiai intézetet is felhívtam, ott sem ajánlották az önbarnítókat. Inkább a természetes napfény megfelelő védelemmel persze.
2012. júl. 2. 16:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell általánosítani, nem minden védőnő buta, és nem minden orvos mindent tudó. Én pl. tudtam, pedig csak védőnőnek tanulok :) Nekem az orvos mondott olyanokat, hogy falra másztam tőle. A legjobb, ha több helyen is utánanézel!
2012. júl. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van.

De ha én nem vagyok kiokosítva dolgokról, azt nem tanácsolom kismamának mosolyogva! Inkább megmondom, hogy figyelj, nem tudom, mert sok különböző álláspont van...

De minimum, hogy utána nézek, olvasok (nem feltétlenül az internetre gondolok) Hisz azért egy védőnő sok nyári anyukával lép kapcsolatba "karrierje" során, akik ezt a kérdést felteszik. És mint írtam, nem ez volt az egyetlen, amiben "segített" ez a védőnő.

Nekem csupán ez a felháborító, a hozzá nem értés, a flegmaság!

2012. júl. 2. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!