Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan nyomtatvány amivel...

Van olyan nyomtatvány amivel az apaságról való lemondásról lehet nyilatkozni?

Figyelt kérdés
A párom elhagyott terhesen, mondván hogy neki nem kell a baba. Nem szeretném hogy pár év múlva mikor észbekap eljöjjön és elperelje tőlem. Ő most nem gondol ebbe bele és belement hogy aláírja, de nem tudom hol kell intézni. Tudna valaki segíteni?
2012. júl. 3. 00:02
 1/5 EagleHUN ***** válasza:
30%

Szomorú!

Szerintem erre elég ha leírjátok egy papírra miről mond le.

Aláírjátok ti is meg 2 tanu. Mindenki aláírásánál ilyen adatokat megadva: személy igazolvány szám, születési évvel, anyja neve.

2012. júl. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Az apasági nyilatkozatot emlékeim szerint az önkormányzaton kell tenni a gyermek születési anyakönyvi kivonatának kiváltásakor. Hogy lemnondó nyilatkozat létezik-e azt nem tudom, de én az önkormányzatra tippelnék, hogy ott kell ilyet tenni. Az sz.anyakönyvijébe mit fogtok beíratni az apja nevéhez? Egyébként az én volt párom is szerepel az gyerekem anyakönyvijébe, meg is tette az apasági nyilatkozatot, amikor szét mentünk végleg (a gyerekem 3 éves korában) megbeszéltem vele, hogy én nem kérek gyerektartást, nem akarok pereskedni, de egyszer és mindenkorra tünjön el az életünkből és hagyjon nyugodtan élni minket. Ez szerencsére így is lett. Egyszer még fellángolt pár év múlva, és megjelent, de ismét elmagyaráztam neki, hogy ne zavarja meg a gyereket a jelenlétével, és gondolja végig, hogy nem egy kiskutyát jön meglátogatni, aki a látogatás után is nyugodtan él majd az életét, hanem egy gyereket, aki elgondolkodik, és hiányozni fog neki, mert minden gyereknek van apukája csak neki nincs. A néhány órás jópofáskodának nem látom értelmét, és a hétvégi apukaság legnagyobb hátrányának látom azt, hogy míg te (vagy én) a gyereknvelés minden nehézségét megéljük, adott esetben fegyelmezzük ha rosszat csinál, addig jön hétvégi apuka a mézes-mázaskodással, mindent megenged a gyereknek amit te adott esetben nem, és még ő lesz a sztár a gyerek szemében. Aki pedig egész évben neveli, a gonosz banya. Ez persze szélsőséges eset, de előfordulhat, és én nem láttam értelmét, miért is jó ez egy gyereknek, miért lenne jó a mi kis családi életünknek.
2012. júl. 3. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Találatam neked egy ilyet:

[link]

2012. júl. 3. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs, és nem is lehet lemondani. Minden 2. elvált, gyerektartást nem fizetni akaró apuka megtenné...


Csak akkor, ha valaki nyilatkozik, hogy örökbe is fogadja. A logika az, hogy a gyerek érdeke az első, és az az érdeke, hogy legyen apja.


Szóval te most vagy terhes. Aláírt már apai elismerőt? Ha igen, akkor az marad, nem lehet visszavonni, a gyerek azt a nevet kapja, amiben megállapodtatok, ő lesz a hivatalos apa.


Ha nincs ilyen nyilatkozat, akkor hivatalosan semmi köze a gyerekhez, nincs miről beszélni. Amit az első ír, az csak arra jó, ha nincs otthon wc papír...

2012. júl. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még nem intéztük el az apaságit (szerencsére), de a kiskönyvemben benne van a neve, viszont most jutottunk el addig hogy ez nem fog menni együtt. De tisztában van vele hogy ő az apja, így ha 2év múlva meggondolná magát, jogilag is szeretném megakadályozni hogy beléphessen a gyermekem életébe. Nem elég a szép szava, mert hogy adjak egy olyan emberre aki nem foglalkozik a terhes barátnőjével csak lelkileg tönkretesz?
2012. júl. 3. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!