Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » NST-n ha nem akar mozogni a...

NST-n ha nem akar mozogni a picur tényleg rögtön befektetnek?

Figyelt kérdés
Holnap megyek először és nem igazán tudom hogy működik a dolog, milyen a vizsgálat. Azt hallottam, hogy akkor lesz rossz az eredmény, ha nem mozog a gyerek és akkor be is fektetnek. Ez tényleg így van?

2012. júl. 3. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha csak lusta, és nem mozog (tehát nem bajról van szó), akkor megpiszkálják a hasadat, hogy mozogjon. Illetve ajánlják, hogy legközelebb igyál cukros üdítőt, csokit egyél, mert ezektől állítólag éberebb lesz (nálunk nem lett, de ennyit megér). Egyél csokit előtte.
2012. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem fektetnek be csak mert nem mozog,valsz alszik. Nekem ilyenkor bökdösnöm kellett az oldalamat,hogy felébredjen. De van,hogy nő megrázza a hasat és úgy próbálja felébreszteni. Ne aggódj,ha nincs baj,nem kell befeküdni. Ha értékelhetetlen akkor másnap vissza kell menned. Nekem is volt,hogy bealudt és másnap mehettem vissza. Amúgy két tappancsot tesznek a pocidra,egyik a magzat szívhangját figyeli, a másik az összehúzódásokat. Kb 30-40 percig tart. Tök izgalmas,hallod majd ahogy ver a baba szíve! 34hkm.
2012. júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy hogyan rossz.


1. Lehet tahycard/bradycard, ilyenkor befektetnek megfigyelésre, bár bradycardia esetén sanszosabb a terhesség befejezésének forszírozása (oxitocin terhelés /tképp. indítás/, császármetszés).

2. Amennyiben mozgás közben decelerál, azaz mozgásra esik a szívhang, azonnal császármetszés a megoldás, ez ugyanis a köldökzsinór nyakra tekeredése miatt van, ez jelenti a legrosszabb NST eredményt.

3. Ha nem mozog eleget, akkor ébresztgetik, rázogatják picit a pocakodat, és figyelik, hogy ilyen inger után mozdul-e, és ha igen, a mozgásra hogyan reagál a szívhang. Az a jó, ha mozgás közben emelkedik. Ha nem mozog, akkor általában azért fel lehet ébreszteni, és nem fektetnek be, hacsak nem rossz az eredmény.


A legjobb eset, azaz a reaktív NST akkor van, ha a szívhang 120 (de inkább 130) és 160 közötti alapvonalon mozog, és alapfrekvenciától függően mozgásokkor acceleráció figyelhető meg, azaz 150-170-180 közé ugrik, és nincsenek esések.

2012. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem múlt héten a sote2-őn a pulzus 134 volt, azaz jó csak nem mozgott, alukált

elküldtek ultrahangra, áramlásmérésre és ott mondta a doki, hogy alszik, legközelebb ultra sok folyadékot igyak előtte és tea/kávé/szőlőcukor stb, szóval ébresztgetni kell előtte már 10 perccel, hogy fent legyen. meg nem ücsörögni a váróban, ahnem járkálni, akár átmozgatni magad, szóval fent kell tartani :)

2012. júl. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Na ez a megpiszkálás, nekem ebből szülés lett anno a 37. héten. Nem nagyon akart mozogni a babó és úgy megrázta a nővér a hasam, hogy onnantól jöttek a görcsök. Másnap reggel befektettek, köv. éjjel elfolyt a magzatvízem. Most nem fogom engedni, hogy rázogassa.
2012. júl. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
NST-re egyébként hányszor kell menni egy héten?
2012. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Off: 5-ös! Te jó ég! Kirázta belőled a picúrt? AZ mennyire komoly már? Na jó, de gondolom magától is beindult volna mondjuk pár nappal később. Különben rázogathatja. De ez jó kis sztori, majd ha nagyobb lesz és kérdezi, hogy ő hogy született, szerintem feltétlenül meséld el neki! :D


Bocsi az Off-ért!

2012. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A lányom ráhozta a csapatra a frászt... Egyből Uhra zavartak, mert se a szívhangját nem találták meg rendesen se nem mozgott...

Aztán az uhn minden rendben volt a kicsivel, szépen hazajöhettem.

2012. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
NST: 37.héttől hetente terminustól a szülésig naponta van nálunk.
2012. júl. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nem fektetnek be senkit se rögtön
2012. okt. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!