Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 kerületi bajcsy kórházban...

10 kerületi bajcsy kórházban fogadott orvos nélkül szült kismamák. Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Év végén elvileg ott fogok szülni. Sajos nem biztos, hogy ki tudjuk fizetni a fogadott dokit, ezért érdeklödnék, hogy aki idén ott szült fogadott doki nélkül, milyen tapasztalatokkal távozott? Nekem azt mondták, szülésznőt csak akkor lehet fogadni,ha doki is van. Az ügyeletes mikor ment be? Csak vágni meg varrni? Epidurálist éjjel is lehet kérni?
2012. júl. 3. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly októberben szültem a Bajcsyban. Bár nekem volt fogadott orvosom, de azért röviden leírom a történetünket, hátha hasznodra lehet.

Szóval, mint írtam volt fogadott orvosom. Hajnali 4kor értünk be a kórházba. Ott az ügyeletes doki (aki megvizsgált) nagyon szimpatikus volt. Kérdezték van e fogadott orvosom, mire én mondtam az orvos nevét. Rendes 3-4 perces fájásaim voltak, de azt mondták lehet csak délutánra lesz meg a baba, mert alig 1 ujjnyira voltam kitágulva.

Nos a dokim még sehol, pedig már 8 óra felé járt, és az ügyeletes szülésznő volt az aki időnként megvizsgált. Ott már óránként nézték a méhszájat. 10 óra felé éreztem, hogy jön a baba, mondtam is a páromnak, hogy szóljon ki valakinek, hogy jöjjenek. A szülésznő jött be, megvizsgált és csak annyit mondott 3 ujj, 4.. Kikiabált az orvosnak, hogy jöjjön, de az ki tudja hol volt a többi szülészeten lévő emberkével, mert nem jött senki!! Így szegény lánynak kellett levezetnie egyedül a szülést!! Szóval igazán családias körülmények között hoztam világra második kislányomat, hisz csak 4en voltunk! Akkor ért be az orvos, mikor már a köldökzsinór is el lett vágva. Az én dokim meg vagy egy órára rá. Szóval a fogadott dokim olyan mintha nem is lett volna!! A szülésznő sokkal többet ér! És akinél én szültem, egy fiatal szülésznő, de azt gondolom egyedül ezt végigcsinálni... Nagyon rendes, aranyos lelkiismeretes volt!

Arról sajnos nincs infóm, hogy hogyan lehet felfogadni:( De, ha lehet csak szülésznőt, akkor én őt nagyon ajánlom. Egyébként nagyon normálisak az orvosok, és a szülésznők is. Szerintem nem baj, ha nincs fogadott orvosod! Ja a szülés után a doki megvizsgált, és ennyi:) Szerencsére nem volt vágás (orvos hiányába), de ennek nagyon örülök így utólag:)!

2012. júl. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fúúú köszi hogy leirtad. Priviben megirnád ki lett volna a fogadott orvosod? És hogy ki volt az ügyeletes?

Nagyon hezitálok tényleg, hogy fogadjunk e. Nem vagyunk jól eleresztve anyagilag, de azért ha nagyon akarom ki tudjuk szoritani a pénzt. Van ott 1 ill.mégegy orvos, akinek nem örülnék,ha ő lenne az ügyeletben amikor megyek. Eléggé félek a szüléstől, első baba. Olyanoktól is félek, hogyha nem lesz orvosom és éjjel szülök, akkor esetleg ha kérek se fogok kapni edát... :(

Neked első baba? Gratulálok hozzá! :)

17+3 kismama

2012. júl. 6. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!