Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan kismama aki fogadot...

Volt olyan kismama aki fogadott orvosnál szült és nem fizette ki mert sajnos nem volt rá pénz? És aki ezután ujra terhes lett és ugyan abba a korházba ment vizsgálatokra ahol az az orvos volt. Szólhat az orvos érte?

Figyelt kérdés

Ezt azért kérdezem mert én sajnos így jártam és nem tudom merjek-e ugyan abba a korházba vizsgálatra vagy akár szülni :(((

Segítsen aki tud nagyon meg köszönném:)



2012. márc. 9. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
miért fogadtál dokit ha nem volt rá pénzed? persze el tudom képzelni h jött egy váratlan kiadás és arra ment el a pénz, de akkor is... ha azóta már a második babádat várod gondolom el telt egy kis idő, nem gondoltál rá hogy legalább részletekbe is de kifizesd? szerintem ez alap dolog lenne. ebben az esetben nekem biztos nem lenne képem oda menni! beszéltél egyáltalán vele az óta??? a legtisztább az lett volna ha megmondod neki hogy ez van sajnos csak részletekbe tudod kifizetni. szerintem ez nagyon rossz húzás volt részedről.
2012. márc. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
hát ...én nem mennék oda,szégyellném magam,meg félnék is,hogy lekezelően bánnak majd velem.ennek esetleg a babám látná kárát.menj másik elkobozta,másik kórházba, ha megteheted.
2012. márc. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Húúú,én még azért is rosszul éreztem magam,mert ügyeletes orvosnál szültem és nem adtam neki hálapénzt...Én meg hozzá nem mentem vissza a 6 hetes kontrollra,sztk-ba mentem egy másik dokihoz,aki letolt,hogy miért nem ahhoz megyek,akinél szültem...

Hát szerintem menj abba a kórházba,hátha nem találkozol vele,de amúgy mehetnél másik kórházba is? Nem oda kell menni,ahová lakcim szerit tartozol?

2012. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én baromira szégyellném az arcomat.Én a helyedben biztos,hogy még szülés előtt korrektül elmondtam volna neki mi is a helyzet(és hagytam volna,hogy eldöntse,így is vállal-e).Én sem értem,miért fogadtál dokit,ha nem tellett rá.Semmit nem tudsz neki adni?Valami jobb pia,esetleg 10-15 ezer ft?Még mindig sokkal tisztességesebb,mint sunnyogni.2 gyerekes+10 hkm
2012. márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Hát én nem mennék oda vissza. De amúgy az egyszeri anyságit is felajánlhattad volna neki.

épp benn volt a kórházban mikor szültél vagy hívták? Mert ha hívták akkor végülis a szabadidejét áldozata fel érted.

Másik kérdés, h miért nem adtál neki pnzt, nem voltál vele elégedett vagy tényleg egy váratlan kiadás?

2012. márc. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

Én nagyon szégyellném magam. Nekem nem volt erre pénzem és nem is fogadtam dokit. Ha neked sem volt, akkor miért fogadtál? Ha váratlan kiadásod volt, és ezért nem tudtál a dokinál fizetni, akkor miért nem kértél kölcsön esetleg egy családtagtól vagy ha nem akkor az egyszeri anyaságit odaadhattad volna-ahogy előttem is írták.

Kérdésedre válaszolva, nem hiszem hogy szól érte (hacsak nem bunkó), de én inkább más kórházba mennék egy újabb szüléssel.

2012. márc. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is máshová mennék. Nem akarok ítélkezni, mert biztos olyan élethelyzetbe kerültél, ami kihozta ezt a helyzetet, de azért illett volna az orvosnak mondani ezzel kapcsolatban valamit. Például, hogy nagyon sajnálod, de ez van, most nem tudsz fizetni. Illetve még az is fontos, hogy csak a szülésre volt-e felfogadva, vagy terhesgondozásra hozzá jártál-e magánra? Gondolom, akkor a hat hetes kontrollra se hozzá mentél vissza...

Szólni szólhat az orvos érte, de nem hiszem, hogy ennyi idő után megtenné, nem lenne túl sok értelme. Szóval, másik kórházat javaslok. Nekem égne az arcom még összefutni is vele. Sok boldogságot a második babához!

2012. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm mindenki önmaga véleményét sokat segitettek vele.És az az igazság hogy vágig hozzá jártam magánra,minden alkalommal adtam is neki érte pénzt viszont honap végére lett a baba és a párom pont a szülés utáni nap vesztette el az állását mert meg szünt:( Mivel császár volt hozzá mentem vissza varrat ki szedésre és közöltem neki hogy a párom el vesztette a munkahelyét s ezért sajnos nem tudok neki pénzt adni.Sajnos azota sem lettem gazdag igy nem tudtam neki pénzt adni.Most viszont várom a 3.babámat igy még rosszabb az anyagi helyzetünk.Hiába van munkája a páomnak ebbe a világba most már ezer százalék hogy nem telik orvosra.Megyek másik orvoshoz és majd az ügyeletesnél fogok szülni.Még egyszer köszi mindenkinek.
2012. márc. 10. 13:16
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ne csüggedj. Azért lettek ilyenek az orvosok, mert sokan így hálálják meg nekik a munkát. Én ügyeletes orvosnál szültem és nem adtam neki semmit, és akkor mi van. Le lehet hurrogni egész nyugodtan, de én nem fogom egy orvosnak azt a pénzt oda adni, amit a gyermekemre is költhetek. Az igazság az, hogy csak itthon nálunk ez a szokás, hogy teli nyomjuk az orvosok zsebét. De persze ez csak az én meglátásom. Elégedjen meg annyival, amennyit a kilenc hónap alatt adtál neki. Még meg kéne magyarázni, hogy miért nem tudtál neki adni, hát megáll az eszem!
2012. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Utolsónak üzenem,hogy itt az a gond,hogy a kérdező felfogadta azt az orvost,nála akart szülni,amit sajna meg kell fizetni! Ingyen egy orvos se fog a szabadidejében bemenni a munkahelyére és szülést levezetni! Én pont ezért nem fogadtam fel orvost,szépen eljártam az sztk-s rendelésekre és szültem az éppen ügyeletes orvosnál! Nem kötelező senkinek se orvost fogadni,de ha már megtette,akkor fizetni is kellett volna érte!
2012. márc. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!