Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apuka megtermett,...

Ha az apuka megtermett, nagyfejű ember akkor számítani lehet rá hogy a baba is nagy lesz?

Figyelt kérdés
ha mindkét szülő 170 centi feletti, akkor valószínű hogy a gyerek is hosszú lesz születéskor?
2012. júl. 3. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Valamennyire számít a genetika, biztos. De nem szentírás. Meg attól is függ, meddig fejlődik odabent a baba. Pl. én kicsi és vékony vagyok, nagyon kis súllyal születtem, mégis mindkét babám 3,5 kg és 54 és 55 cm-rel születtek, egyikkel se húztam ki a 40. hétig. Apa normál alkat. De a fordítottjával is találkoztam: nagy anyu, kis baba. Ez később kiegyenlítődik, megnőnek szépen:)

De ha a konkrét kérdésedre válaszolnék, azt mondanám, hogy igen, elég nagy az esélye.

2012. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem számít.. Nálunk apa 192 én 172, a kislányom 38.-ik hétre született 57 centivel.. De attól, hogy hosszú, még nem feltétlenúl "nagy", mert pl nálunk a súlya csak 3,2 kg volt..
2012. júl. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi 180 cm magasak vagyunk, kisfiunk 55 cm-rel született és 5 hósan már 68 cm, de vékonyak vagyunk és ő is. Nekünk nagy fejünk van, de neki kicsi, láttam már nagyobb fejű babát.
2012. júl. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát a nagy fej öröklődhet bizony:)) Nekem az első két babám feje jó nagy volt mindig feljebb volt a percentilis táblán is mint az átlagos, apának is ilyen buci feje van. 36os és 37es fejjel születtek mondjuk a méretük se volt kicsi.
2012. júl. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 gabszem ***** válasza:
szerintem számít és az is hogy a családban mekkora babák születtek. Nálunk például mindenki 4 kg felett volt. Párom majdnem 2 méter és elég nagydarab, én is 180 centi vagyok. A mi babánk 56 centi és 4080 gramm volt.
2012. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 176 centi magas vagyok, apuka 196. A kislányunk 39+3-ra született 52 centivel és 3400 grammal.
2012. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 175cm vagyok, apuka 190cm, a baba 57cm és 3590g-mal született. Szerintem van összefüggés:-) Most már elmúlt két éves, közel 1m, elég magasnak számít a korosztályában.
2012. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!