Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4hónapos terhes vagyok és a...

Nicolino kérdése:

4hónapos terhes vagyok és a főnököm el szeretne küldeni táppénzre. Így is kirughat táppénz alatt?

Figyelt kérdés
nem vagyok se próbaidőn és határozatlan idejű a szerződésem is.

2012. júl. 5. 05:41
 1/10 anonim ***** válasza:
mivel tudja, hogy terhes vagy és azért küld el: nem.
2012. júl. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem rúghat ki táppénz alatt!

Gondolom azért akar elküldeni, mert szeretne mást tenni a helyedre, idő betanítani valakit, és előbb utóbb úgy is elmész betegre, így még a nyarat is élvezheted!

2012. júl. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kirúghatna, ha csak simán táppénzre mennél, hiszen a táppénz alatt nem vagy védett, de mivel terhes vagy, és ő ezt tudja, így a védettséged máris él - a baba miatt.
2012. júl. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Aki táppénzen van azt nem lehet kirúgni..ez benne van a jogszabályban! az idén tanultam :)
2012. júl. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm a segítségeteket:DD
2012. júl. 6. 06:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Tegnapelőtt 19.48, július 1-én változott a munka törvénykönyve, és már nincs benne a felmondási védelem a táppénz idejére, kivették belőle.
2012. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
igen azt tudom ,de ha terhes vagyok és ő is tudja az se számít?
2012. júl. 9. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt válaszoltam neked:

"Kirúghatna, ha csak simán táppénzre mennél, hiszen a táppénz alatt nem vagy védett, de mivel terhes vagy, és ő ezt tudja, így a védettséged máris él - a baba miatt."


Sajnálom, ha nem volt egyértelmű, de amit írtam az azt jelenti, hogy a táppénz nem véd, de a bejelentett terhesség igen!


Vagyis nem azért nem rúghat ki, mert elmégy táppénzre, hanem azért, mert terhes vagy.

2012. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de egyértelmű volt csak nem értem akkor miért írták h július 1.től blabla...ezt mindenki tudta eddig is...de köszi
2012. júl. 9. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Azt a mondatot nem neked írták, hanem annak a válaszolónak, aki írta, hogy benne van a jogszabályban, hogy táppénz alatt nem lehet kirúgni.


Ugyanis ez már nincs benne a jogszabályban, így a kiigazítás neki szólt.

Ez téged nem érint, hiszen te a baba miatt vagy védett. De ettől még igaz, hogy táppénz (sima, betegség miatti) táppénz esetén nincs már védelem, pedig régen akkor is volt.

2012. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!