Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit fizet a táppénz, ha...

Mennyit fizet a táppénz, ha most valaki kismama? Elmegy táppénzre, mert mondjuk olyan a munkája, hogy nem dolgozhat tovább. vagy mert veszélyeztetett terhes?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok most mennyit kapnak a kismamák.Én 4 éve voltam kismama és akkor még nagyon jó volt a táppénz.74 ezer forint táppénzt kaptam minden hónapba.
2012. jún. 3. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Fizetéstől függ. A tavalyi béred 60%-a a táppénz.
2012. jún. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Külön kismama táppénz nincsen. A rendes táppénz szabályai az irányadók most is.


A táppénz alapja az igénylés előtti évben elért bruttó jövedelem (ha volt az igénylés előtti évben 180 bérezett nap).


Mértéke: 2 évnél rövidebb jogviszony esetén 50%, 2 évet meghaladó, folyamatos jogviszony esetén 60%.

Levonás belőle 16% szja (adókedvezmény igénybevételével kevesebb)

2012. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor most pl ha én terhes lennék és táppénzre mennék akkor miből számolnák ki a táppénzem?Tavaly júliusba mentem vissza dolgozni,gyedről.Mióta dolgozom átlagban 70 ezer forintot keresek.Ez valamelyik hónapba 74 ezer forint valamelyikbe csak 64 ezer forint.Mennyi táppénzt kapnék?Ez egyik ismerősöm mondta,hogy ő táppénzen volt mert műtötték valamivel..és 1,5 hónapig oda volt.Arra a hónapra amikor egy napot sem dolgozott 18 ezer forint táppénzt kapott.
2012. jún. 3. 22:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom ez a 64-70 ezer forint ez a nettó béred - és alapesetben minimálbéren vagy.:)


Ha most elmégy táppénzre, akkor az igényléstől visszafelé számolnak 180 napot, és az lesz a táppénzed alapja.


Ha azt veszem alapul, hogy a bruttód 93 ezer, akkor a táppénzed nagyjából bruttó 56 ezer lesz (adókedvezménnyel nettóban is ennyi).

2012. jún. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a választ.
2012. jún. 3. 22:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!