Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a ctg vizsgálat?

Milyen a ctg vizsgálat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 5. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy-egy gumipánttal a hasadra erősítenek két "tappancsot", a kezedbe pedig kapsz egy kis nyomógombot. Ha mozdul a babád, nyomnod kell a gombot. Közben a tappanccsal a baba szívhangját figyelik, illetve a méhösszehúzódások erősségét.
2012. júl. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy tappancs volt amivel a szívhangot nézték és amikor a baba mozgott nyomnom kellett egy gombot. AMugy olyan jó 20 perc volt az egész.
2012. júl. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:) és mi történik akkor ha a 20 perces vizsgálat alatt pont nem fog megmozdulni?
2012. júl. 5. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor először jól megrázzák a hasadat, hátha arra felébred, ha nem akkor ki kell menned sétálni, lépcsőzni, inni colát vagy csokit enni, amire beindulhat.

Én mikor az első CTG-re mentem amíg be nem hívtak nem ültem le, hanem folyamatosan sétáltam, hogy ne aludjon el a baba. Ahogy bementem és lefeküdtem, a drágám bedobta a szunyát. :) Úgyhogy mehettem ki újra sétálni, lépcsőztem és colát ittam. Erre felébredt és meg tudták csinálni a vizsgálatot. Jah és jól megrázták szegény gyereket, dehát ha ez kell, akkor ez kell.

További minden jót!

Üdv: 37+5 hkm

2012. júl. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én mindig "megbeszéltem" vele, hogy most ez van, most egy kicsit mocorogni kellene és nálunk mindig bejött. Pedig nekem jellemzően inkább estefelé mocorgott, míg a pocakomban volt, sokszor volt olyan, hogy délután/este éreztem először még a vége felé is. De ez a megbeszélősdi mindig bejött, pedig a ctg mindig reggel volt. Szerintem próbáld ki, mielőtt hagynád a hasad rázogatni, hátha bejön :) . De lehet, hogy magától is mocorogni fog.
2012. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat:) akkor majd megbeszélem vele, hogy mocorogjon hátha bejön nálam is.
2012. júl. 5. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!