Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg új "protokoll", hogy...

Tényleg új "protokoll", hogy 3x is van terheléses vércukor-vizsgálat a terhesség alatt, vagy ez csak az én orvosom nünüje?

Figyelt kérdés
28 hetes terhes vagyok, és legnagyobb megdöbbenésemre a tegnapi találkozásunkkor azt mondta a dokim, hogy a következő nagy vérvételnél újra lesz vércukor-vizsgálat és majd még a 36. héten is! Visszakérdeztem, hogy akkor is, ha az eredményem teljesen jó lett a 24. héten (alig érte el az alsó határt), az előző terhességemnél sem volt gond, és a családomban sincs cukros..? Azt mondta igen, ez új szabály.. Nos én ebben nem vagyok olyan biztos, sok velem hasonló korú kismamának is csak 1x nézték. Meg lehet ezt valahogy úszni??
2012. júl. 3. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a 25. héten nézték, mivel minden rendben volt, nekem nem is volt több vérvételem, csak az ellenanyag kontroll....

40+3 hetes kismama

2012. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Én azt gondolom, hogy semmi bajod nem lesz tőle. Mindig jobb, ha túlfélt az orvosod, mint ha le se tojja a fejed. Én örülnék neki, hogy az enyém foglalkozik velem. Ha egészséges vagy, akkor se nem oszt se nem szoroz. Legalább jó eredményeket produkálsz végig.
2012. júl. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nekem is 1-szer nézték.nem volt baj a cukrommal.akinél gond van annál 2-szer nézik a mi városunkban.

úgy úszhatod meg,hogy nem mész el....

2012. júl. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Válaszoló, azért azt nem gondolom, hogy "nem lesz tőle semmi bajom", mert nekem senki ne mondja, hogy jólesik a várandós szervezetnek, meg akár a kisbabámnak, hogy éhgyomorra megitatják azt a lórúgásnyi szirupot, aztán még két órát étlen-szomjan egy 30+ fokos büdös SZTK-ban ücsörögjek végig, újabb vérvételre várva még a 31 majd a 36. héten is. Ráadásul ahol nekem nézik, ott az éhgyomri cukor eredményét 2x is leveszik (1x 1 nappal előtte, hogy egyáltalán "terhelhető" vagyok-e), majd másnap újra... És akkor még nem beszéltem a 2,5 évesemről, akit ennyiszer nem tudok kire bízni, és cipeljem magammal Őt is, bkv-val ilyen melegbe...? :(

Azt megértem, ha veszélyeztetett lennék vmi miatt, de ezt erős túlzásnak érzem.

2012. júl. 3. 11:54
 5/17 A kérdező kommentje:
Hogy szimplán nem megyek el, azt nem tudom, mennyire tehetem meg, mert fogadott orvosom van, nyilván várná az eredményeket... megpróbálok vele még egyszer beszélni erről.
2012. júl. 3. 11:56
 6/17 anonim ***** válasza:

Megteheted, hogy nem mész el. A te dolgod. én sem mennék ennyiszer.

Mond meg, hogy van otthon vércukormérőd, és ellenőrzöd magadnak.:)

2012. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nekem is fogadott orvosom volt,rendben volt az első eredményem,elakart küldeni 2.-ra mégis

mondtan neki hogy ne haragudjon de nem megyek el,mert tönkre teszi az egész napomat,hányingerem van tőle...annak ellenére hogy anyukám a laboros,ő vette le nekem mindig a vért,és semmit nem kellett várnom...tehát még protekcióm is volt.

nekünk van otthon vércukor mérőnk mondtam neki néha megnézem de én tutira nem megyek még egyszer. azt mondta rendben van.egyébként a gyógyszertárban is meg lehet nézetni.

2012. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7-es vagyok.egyébként van olyan kórház ahol nem is lötyit itatnak csak egy próba reggeli van.na és az milyen?
2012. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt terhelés a 24. héten, nem lett túl jó az eredményem, ezért diabetológiára kellett járnom, ahol folyamatosan vért vettek, de terhelés többször nem volt.
2012. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
én simán megmondtam,hogy NEM csináltatom meg ezt a vizsgálatot. kész. ez a 3. terhességem, eddig egyiknél sem kellett, ez valami új baromság. szóval én megtagadtam.
2012. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!