Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt terhessége alatt ez?

Kinek volt terhessége alatt ez?

Figyelt kérdés

voltam 2hete streptococcus szürésen a nőgyógyászomnál, most kaptam meg a leletet, és felírt valami antibiotikumos gyógyszert meg hüvelykúpot. (augmentint és gyno-pevarylt) nagy a baj? ő azt mondta ez terhesség alatt "normális" tulajdonképpen. Mikor fog elmulni?

37 hkm



2012. júl. 5. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megszültél, már nem lesz jelentősége.. Nem tudom mi ez, meg hogy mit okoz, nekem is volt, és a babám kapott antibiotikumot, mikor megszületett.De gondolom az se baj, ha már előtte "megkapja", akkor utólag nem kell....
2012. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt, (van?) streptococcus fertőzésem. Nagyon megijedtem, és nem értettem, hogy hogy alakult ki bennem.... Én nem kaptam rá semmit a szülés előtt. Azt mondta a doki, hogy nincs értelme, mert ezt nem lehet ki irtani a szervezetből. Úgy fogalmazott, hogy nekem van, a párom nem fertőződhet meg vele. Viszont! A babára veszélyes ezért adnak antibiotikumot ha beindul a szülés és így nagyon nagyon minimális a veszélye annak, hogy a picinek baja legyen! Nem lett baja, igaz császárosak voltunk :(. Úgy hallottam, hogy egyes nyugati országokban nem is csinálják meg ezt a szűrést, hanem automatikusan minden szülő nőbe tolják az antibiotikumot.
2012. júl. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én holnap megyek a szűrés eredményéért, hát.. elég sok rosszat olvastam erről a fertőzésről, úgyhogy bízom benne, hogy nincs bennem. Neten meg lehet nézni, ha beírod a nevét a baktériumnak, csomó mindent kiad.


36hkm

2012. júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a kórházban az egyik kismamának is kitenyésztették ezt, emiatt szült meg a 35. héten.

a baba és ő is antibiotikumot kaptak napokig.


a terhesség alatt megváltozik a hüvely flórája,

a párodnak sem ártana megnézetnie magát, mivel simán ő is elkaphatta, és akkor neki is kezelnie kell magát


ilyenkor gyakrabban kell törölközőt váltani, bugyit, esetleg egy kis tisztasági betétet bele, amit minden pisilésnél lecserész.


a lényeg, hogy szülés előtt elmúljon, mert a ,,fertőzött területen halad át " a kicsi ő is elkapja

2012. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ugy néz kis császáros leszek gerincproblémáim miatt, igy valoszinü nem ott fog át haladni a baba ahol megfertőződhet. elkezdtem ezt a kúrát, kiváncsi leszek. köszi a válaszokat
2012. júl. 6. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!