Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 gyerekes anyukák, vagy...

3 gyerekes anyukák, vagy kismamák, melyik terhességetek volt a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

Én most várom a harmadik gyerekünket,de ezzel érzem a legjobban magamat. Aránylag könnyen mozgok, a napi munkámat könnyedén elvégzem és a két gyereket+férjet+háztartást is el tudom látni. Nem mondom,azért szuszogok meg fújtatok néha,de sokkal jobban érzem magam,mint az előző kettővel. A második volt a legnehezebb. Ti hogy vagytok/voltatok ezzel?

Köszönöm, 35hkm.



2012. júl. 6. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első egyértelműen. Annyit pihentem (munka után is), amennyit akartam, és talán számít az a pár év is, amivel fiatalabb voltam.


A harmadik a legnehezebb volt. Fizikailag, lelkileg, mindenhogyan. Két gyerek, munka, lakásfelújítás szervezése, majd költözködés. Közben egy műtét, diabétesz és még sorolhatnám.

6 hetes lesz a babám, és nagyon örülök, hogy hátunk mögött a neheze.

Persze megérte, de kínlódás volt a javából...

2012. júl. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

3. babámat várom, bár még csak 22 hetes vagyok, de ez a terhességem lényegesen jobb EDDIG, mint az előzők.

Az elsővel végig feküdnöm kellet,t veszélyeztetett voltam, másodiknál sokat keményedtem már ilyenkor és folyton beteg voltam (tüdőgyulladás, arcüreggyulladás). Az első kettővel ráadásul a hányás miatt gyakorlatilag a kórházban voltam a 18. hétig. Most a 12. hét óta aktív vagyok, eddig ez a legjobb!

2012. júl. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Úgy tűnik a mostani,a 3.Az előző kettővel se voltak egészségügyi problémáim,ám szinte végig hánytam az egészet(mindkét terhességemből kisfiú született,most kislányunk lesz).Én is melózom(szerencsére heti 1 napot csak,saját cég),nevelgetem a srácokat,közben költözködünk nyár végén,jövő héten pedig orrmandulaműtétre viszem a kisebbiket.Szóval nem unatkozom.2gyerekes+28hkm
2012. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem az első volt a legrosszabb. Elején dolgoztam 12 óráztam hánytam rosszul voltam. 12.hét után úgy 8 jó hetem volt, aztán eltéréseket találtak az uh-kon onnantól folyamatos parában voltam hogy valami nagy baja van a gyereknek, aztán 32.héttől őrült mód vizesedni kezdtem, a végére eltorzult a fejem gyakorlatilag. A gyomrom égett, a bőröm iszonyat mód szétszakadt a hasamon, és rengeteget híztam a végére (17 kiló) Oké hogy nagy része víz volt de nem volt kellemes. Aztán 2 héttel túlhordtam majd a legrosszabb szülésem következett a 3 közül :) (így utólag).

A második babámmal SEMMI bajom se volt! a vége felé egy hónap vizesedés lájtosabb gyomorégés, de Rennie lett a barátom, és megszűnt minden baj. Szülésem első fájástól 2 óra volt, 2 órával később saját lábon közlekedtem minden felé szoptattam stb.

A harmadik mellett el kellett lássam a 2 nagyobbat meg háztartás stb. mégis sokkal jobban viseltem pedig nyáron voltam nagy terhes (szeptemberi a babám).

És csak 7 kilót híztam úgy hogy 4150 grammos babám született.

Messze a legjobb terhességem volt, de lehet már azért mert tudtam mire készüljek nagyjából (új csíkjaim nem lettek így ezzel nem volt már bajom)

2012. júl. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én most várom a harmadikat, 31 hetes vagyok. Egyértelműen az első volt a legkönnyebb, akkor tudtam pihenni és teljesen ráhangolódni a kicsire. Már most nyitott a méhszájam, nagyon sokat keményedem, szinte semmit nem csinálhatok, ráadásul annyira vashiányos lettem, hogy az állóképességem egyenlő a nullával.
2012. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!