Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a párommal nem...

Mit csináljak a párommal nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva babánk születik, ő állandóan dolgozik,szombat vasárnap is, ma kivételesen itthon van, és megkértem,hogy rendezzük a szobát, selejtezünk ami nem kell, pakoljunk ki a szekrényekből,hogy haladjunk és jövőheten már csak a baba ágyat kell betenni, stb...

Erre ő azt mondja, ha ezt tudja akkor inkább elment volna dolgozni....

Annyira megbántott, nem fogja fel h lassan alig bírok mozogni, feszekrakó ösztön nincs ezeknél az egysejtűeknél?????????



2012. júl. 7. 12:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%

A szemébe is le egysejtűzöd?

Én tisztelettel beszélek a férjemmel, és a babaágyat nemcsak behozta, hanem össze is rakta, és a gyereket is pelenkázza.

Nálatok is mindennapos a -kérem, köszönöm, légy szives, drágám?

2012. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
70%

Akarta a babát, mert ennyiből nekem úgy jön le, hogy nem...BOCSI...


A legtöbb férfiban akkor tudatosul a baba létezése, amikor a kezébe adják. De ettől függetlenül szerintem segíthetne.

2012. júl. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
58%
Ha egyfolytában dolgozik, ne várd el hogy az egy szabadnapján is dolgoznia kelljen. Terhes vagy nem beteg. Selejtezni Te is tudsz, a végén pedig megkéred hogy vigye le ami szemét és nehéz neked.
2012. júl. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Üdv a klubban :)) Az én férjem is egyfolytában dolgozott, a lakást utolsó hós terhesen festettem ki egyedül létráról, mert ő sosem volt itthon. Neki mindig a "még ráér" kategória volt a gyerekszoba-lakásrendezés, mert nem igazán értette meg, hgoy a gyerkőc megérkezhet akár 1-2 hónappal előbb is, nem csak a kiírt időpontban. Szóval ő tényleg értetlenül állt az előtt, hogy én minek sürgetem őt. Te pedig a terhesség miatt érzékenyebb és fáradékonyabb vagy, mint általában, amit szintén nem nagyon ért meg.

Nem baj, majd túllesztek rajta ti is, csak kitartás. Azóta a nagyfiam 3,5 éves és az apjával imádják egymást és sokat van itthon, kevesebbet dolgozik.

2012. júl. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
57%

Én megértem, ne haragudj! Az én párom is éjjel-nappal dolgozik, sosincs itthon! Én nem is várom el tőle, hogy segítsen, csak ha olyan dologról van szó, ami már nekem is sok! Apránként meg tudod csinálni te is!

40+1 hkm

2012. júl. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
34%

Az én párom is rengeteget dolgozik,de tudom,hogy csak azért,hogy mindenünk meglegyen. Előre egyeztess vele,hogy mikor mit szeretnél csináltatni vele. Mondjuk a párom csak csütörtökig dolgozik,de például ezen a héten pénteken is nyomta,meg épp most is. Én mindig mindent elmondok neki,hogy pl.jövő héten meg kell vennünk a babakocsit,utána lévő héten az apaságit kell elintézni és így szépen sorban. De csak úgy hirtelen nem állok elő semmivel,mert ő sem robot,egész héten 10 órákat dolgozik,nem kell még otthon is leterhelni. Szépen sorjában mindent el kell intéztetni vele,mert gondolom nem akarod egyedül összerakni az ágyat,én is képtelen lennék rá. De ezzel szemben gondolj bele az ő helyzetébe is!

29 hkm

2012. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a második terhességem alatt sem kellett a férjemnek segítenie, csak a nehezeket pakolnia. A többit simán meg tudtam csinálni egyedül, vagyis ketten a 2 évesemmel, játszottam vele, stb..)

Szerintem ez simán a te dolgod. mit csinálsz egész nap ? fekszel? szedd össze magad, ha nem vagy veszélyeztetett terhes, (már pedig gondolom, nem.ó, mert írtad volna) akkor simán meg kéne csinálnod egyedül, nem beteg vagy.:)

2012. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%
Ha a szemébe mondanád hogy egysejtű akkor jogosan sértődhetne meg annyira ,hogy akár el is hagyjon! ne haragudj,de hogy beszélhetsz így arról az emberről akit elvileg szeretsz? Egész héten dolgozik ,hogy meglegyen mindenetek és te otthon mereszthesd a segged! Mit vársz még tőle? Egyedül is meg lehet csinálni azt ami nem több kg-m mozgatásával ,pakolásával jár. Sőt én 17 hetesen még abban is segítettem,hogy ne egyedül kelljen az ágyat a másik szobából a másikba átvarázsolnia. És igaza van jobban járt volna ha dolgozik! Ennyi pihenés neki is jár és az is ,hogy ilyenkor legalább te ne basztasd. Kicsi empátia lehetne benned felé is! 26hkm
2012. júl. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Nagyon durva, hogy leegysejtűzöd. Lehet, a babának még hónapokig nem kell saját szoba. Miénk egy éves kora után költözött csak saját szobába, addig a szobánkban volt az ágya. Nem volt összerakva a kiságy, magunk között altattam. 3. nap a férjem összerakta, mert nem szeretett a babával aludni :)

Az, hogy mi kell meg mi nem, te tudod legjobban. Rakd kupacba, amit selejtezni kell, adj neki egy napot, ha átnézi, ok, ha nem, akkor te elintézed, kidobod ami nem kell.

Ha nagyon nem partner, említsd meg, hogy áthívsz valaki férfirokont-szomszédot, aki majd segít, akkor talán észbe kap.

2012. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
Miért bántjátok a kérdezőt? Mindenki ezen az egysejtűn van kiakadva. Igenis joga van szidni a saját párját ha szerinte az megbántotta... Én se örülnék ha egyedül kéne kiselejteznem a közös cuccainkat, mert mi lesz ha fél év múlva keres majd rajtam valamit amit én kidobtam???? Akkor meg nyilván a pasi nem arra gondol hogy "jajj de hülye voltam hogy nem segítettem"...
2012. júl. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!