Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináljak a párommal nem...

Mit csináljak a párommal nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva babánk születik, ő állandóan dolgozik,szombat vasárnap is, ma kivételesen itthon van, és megkértem,hogy rendezzük a szobát, selejtezünk ami nem kell, pakoljunk ki a szekrényekből,hogy haladjunk és jövőheten már csak a baba ágyat kell betenni, stb...

Erre ő azt mondja, ha ezt tudja akkor inkább elment volna dolgozni....

Annyira megbántott, nem fogja fel h lassan alig bírok mozogni, feszekrakó ösztön nincs ezeknél az egysejtűeknél?????????



2012. júl. 7. 12:53
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

A babát közösen várjátok. Megértem, hogy rosszul esik, hogy nem hajlandó részt venni a tennivalókban. Utolsó trimeszter, 40 fok... Nyilván a kérdező is képes egyedül rámolni, csak jól esne a férje segítsége.

Ha baba körül is ilyen ''tevékeny'' lesz, lesznek még gondok. Az ember nem 5 percenként terhes, igazán odafigyelhetne kicsit. Persze, hogy a terhesség nem betegség, de mindenképp más állapot. És az utolsó hetek nem mindenkinek könnyűek.

2012. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
79%
én is ezt akartam írni,hogy nem kell letámadni a kérdezőt mert idegességünkben sok olyat mondunk amit egyébként nem mondanánk.biztos rosszul esett neki és azt sem tudjuk a párja milyen hangnemben mondta.nekem se esett volna jól.egy kicsit pihen oké,de utána nem igaz hogy nem tud egy kicsit segíteni.bár az igaz,hogy a kérdezőnek előre szólnia kellett volna a pakolásról.a férfiak nem kedvelik a spontán dolgokat.
2012. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%

Hát ha nektek "szent ember" az olyan leendő apuka, férj, aki közli a terhes feleségével, hogy ha ezt tudja, inkább bemegy dolgozni, akkor ilyet kívánok nektek! Majd megtudjátok, mi a magyarok istene!!!!!

Miből szűrtétek le, hogy a pasi nem akarta a gyereket? Melyik mondatból?

Én nem mondanám, hogy fáradt mert sokat dolgozik. Én sajnos azt mondanám, hogy ku...ra nincs kedved a terhes feleségével otthon lébecolni hétvégenként. És ráadásul annyira buta, hogy még el is szólta magát.


Sajnálom, hogy ezt kell írnom, de készülj fel, hogy előbb-utóbb egyedül kell nevelned a picidet!

2012. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
40%

Igen, idegességünkben mondunk olyat, MONDUNK, és nem ÍRUNK. A kérdezőnek így azért volt ideje átgondolni, hogy mit is akar írni, nem csak egy hirtelen kicsúszott szó. Így szerintem is kissé durva szó ez a gyereke apjára. na mindegy.

Egyébként megértem a kérdezőt, hogy rosszul esik neki, biztos jól jönne a segítség, de ugyanakkor megértem a férfit is. Nem tudom, de ha én állandóan dolgoznék, a hét minden napján, és végre akadna egy nap mikor mégsem kell, akkor örülnék, hogy végre kicsit tudok tunyulni, és miután beleéltem magam ebbe a gondolatba, igen rosszul érintene engem is ez a pakolás dolog. Persze nyílván nem így kellett volna válaszolnia rá, hogy akkor inkább elment volna dolgozni, szóval ez is igaz. Meg azért megértelek, emlékszem, hogy a terhességem alatt én is sok vackon kiakadtam, ilyenek a hormonok. De amúgy mindkettőtök viselkedésében, és gondolkodásában van hiba, mindkettőtökből hiányzik az egymás iránti empátia. Ő nem érti meg, hogy neked most ez a készülődés milyen fontos, te meg abba nem gondolsz bele, hogy neki is jár egy nap ejtőzés. Kicsit úgy is tűnik, mintha elhidegültetek volna egymástól, talán ennek a sok távollétnek is köszönhetően. Üljetek le, és beszéljétek ezt meg, és ha ilyen keveset van otthon, akkor jó volna, ha akkor inkább egymással foglalkoznátok, nem csak a kötelességekkel. Lehet, hogy akkor szívesebben maradna ő is otthon.

Nem tudom, hogy te még dolgozol, vagy otthon vagy már, de amit lehet, próbáld meg egyedül elvégezni, és csak a nehezebb részét hagyd meg közös munkának.

2012. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
46%

Szia!

Nos, szerintem valóban nem szép dolog, hogy egysejtűnek nevezed a férjed. Mindegy, hogy indulatból vagy haragból, bármiből ... Gondolhatod ezt magadban de az, hogy ide kiírod vagy ha másnak is mondod, nem szép dolog. Ahogyan az sem, hogy a férjed úgy fogalmazott, ahogy! Én mindkettőtöket megértelek ha külön-külön nézem a szempontokat. Téged azért mert utolsó idős várandós vagy, minden nyűgöd van (nem gondolnám, hogy csak a seggedet mereszted attól mert terhes vagy!) és azt is tudom, hogy nem (csak) azért szeretnéd, hogy együtt csináljátok ezt mert annyira nem bírod már a mozgást, hanem mert egy pár vagytok és ez így hangulatos. (szerintem) Ugyanakkor a Párodat is megértem, ha 7-ből 7 napot dolgozik akkor elég kemény élete van és biztos, hogy nem magáért megy látástól-vakulásig. De ettől függetlenül azt mondom, megfogalmazhatta volna szebben is ezt a dolgot, mint például úgy, hogy: " Drágám, tudod, hogy 7 napból hetet megyek, mindig robotolok. Kérlek ezen az egy napon hagy ne kelljen már ezt csinálni, inkább pihenjünk egy kicsit együtt, ha már ilyen kevés időnk jut egymásra. " Mert az is igaz, hogy ezt egyedül is megtudod csinálni! Lehet, hogy több részre lebontva vagy lassabban de meg tudod csinálni, de a közösen eltöltött idő fontos egy pár életében! Szerintem a Párod emiatt a sok munka miatt ilyen morcos és stresszes. Milyen a fizetése a Párodnak? Kiemelkedő vagy éppen, hogy elég Nektek? Nekem van olyan ismerősöm aki bele van betegedve abba, hogy folyton túlórázik mégsem élnek meg a fizetéséből. Ő is hétfőtől-szombatig dolgozik három műszak + túlóra. Nekem csak a megfogalmazással van a bajom én is azt mondom, hogy bármennyire is fáradt a Párod, vagy bármennyire is stresszes ezt el lehet mondani másképp is ha már segíteni nem akar ... Az én Párom elég lusta fajta de ha nekem kell segíteni azt nagyon ritkán utasítja vissza, vagy ha ez történik akkor szépen, házastársakhoz illő módon. Szóval nem igazán értem mire fel ez a stílus ... Nem volt ennek valami előzménye? Nem bántál vele rosszul az utóbbi időben? Nem "csicskáztattad" amikor haza ért a munkából? Akkor szoktak ilyenek lenni a férfiak ha túl sok az elvárása a nőknek feléjük. Biztos, hogy kellett valami előzmény is ehhez! A babához hogy áll hozzá? Lelkes, várja már nagyon?

2012. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
39%
8-as vagyok.De ha van még pár hét akkor miért nem ér rá akkor amikor nem 40 fok van ? Persze lehet,hogy ilyenkor rosszabb a terhes nőnek (én is az vagyok, tudom jól) de a férfinak is nehéz ,sőt mindenkinek. Ilyenkor ingerlékenyebb,fáradtabb mindenki. Várd meg amíg hűvösebb lesz és kérd meg akkor. Nekem is volt olyan ,hogy megkértem a párom nem segített mert fáradt volt. Megértem, mert 16 órázik. Vagy vártam még pár napot vagy megcsináltam magamtól. Nekünk már kész van a babaszoba,pont azért kezdtem el vásárolgatni pakolászni már 13 hetesen ,hogy ne az utolsó 1-2 hónapban keljen megcsinálni.
2012. júl. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
4%

Chhh a férfiakban nincs ilyen, ők mind ostobák.....


Engedj meg egy tanácsot: válj el, és neveld fel a gyereket EGYEDÜL, ha annyira nagy a szád. Örülj neki, hogy nem lép le valami 20 évessel. Meg fog csalni legalább egyszer, míg terhes vagy, erre mérget vehetsz. Én a helyedben inkább ezen aggódnék. Nézz magadra...ugye már érted? Vizesedés, aranyér...guszti. Ha megjön a gyerek, még rosszabb lesz.

Remélem a férjednek is kipicsogod ezt az "egysejtű" dolgot, de gondolom annyi gerinc nincs benned, hogy NEKI mond el a problémád, és ne a neten hisztériázz vadidegeneknek.

2012. júl. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
33%

á látom, le vagyok pontozva. Hát közlöm veled, hogy addig van könnyű dolgod, amíg a baba bent van. Ennél már csak rosszabb lesz. Tanulj kis önállóságot és szedd össze magad.

Lehet, hogy nálam nincs elvágólagos rend a két gyerek mellett, de nem terhelem a férjem rendrakással, mert rengeteget dolgozik. Nem szekrényt kell összeraknod, csak holmit válogatsz. Az ő kidobandó cuccait bedobozolod, nézze át, ha nem kuka.

2012. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
60%
kedves 17-es. Nem minden kismama vizesedik és van aranyere, nekem sem volt semmi bajom leszámítva egy felfázást. A legtöbben ilyenkor kivirulnak, főleg, ha nem híznak meg akkorára, mint egy malac.
2012. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
én a 3-at várom,két kicsi van még itthon. az enyém is dolgozik sokat,csak arra kérem amit nem tudok-nem kéne csinálnom-emelés,valahová felmászás egyebek. ha ennyire tartod csak őt,mégis mit vársz tőle??
2012. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!