Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha dagad a bokám, akkor ugye...

Ha dagad a bokám, akkor ugye az ödéma. Ez azt jelenti hogy akkor a súlyom valószínűleg ennek is a következménye (hirtelen vagy 2kg ugrott)?

Figyelt kérdés

Lehetséges, hogy így nem úszom meg a terhesség utolsó szakaszában sem majd a vizesedést vagy ez csak a nagy kánikula miatt lehet?

25 hetes múltam.



2012. júl. 8. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen melegben mindenkinek dagad sajnos.

Vizesedünk, ez van.

Felpolcolt láb, sok folyadék, sómentes táplálkozás, ezek segítenek.

2012. júl. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Avery ***** válasza:

Nekem most elég jól visszament, hogy hűvösebb lett, de már el nem múlik szülés utánig. (27 hetes vagyok) Az első babámnál is így volt, kb. félidőtől egyre nagyobbak lettek a bokáim, egy ideig visszacsökkentek reggelre :), egy idő után már bármit csináltam, nem hatott.


Ha 1-2 nap alatt több kilót szedsz fel, és pl. az arcod is dagadni kezd, fordulj orvoshoz feltétlenül!

2012. júl. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De akkor ez azt is jelenti hogy a vizisszatartás van azaz ez is hozzájárul a sùlytöbblethez?!
2012. júl. 25. 14:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hozzájárul a súlytöbblethez!

Egy része víz, egy része meg a baba, méh vagy a magzatvíz növekedése!

De semmiképpen nem jó, ha hirtelen ugrik a súlyod!!

Mert az toxémiára is utalhat!

Nekem a 30. hét óta nem megy le teljesen a bokám, pedig már éjszakára is felpóckolom a lábam!

Meg sajnos én is híztam így pár kilót!

De nekem rendben van a vizelet fehérjém, meg a vérnyomásom is, gondolom neked is nézik!!

Mert, ha ez a három van jelen egyszerre, akkor beszélnek toxémiáról(vízvisszatartás, magas vérnyomás, fehérje a vizeletben).

36hkm

2012. júl. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Heti 05-1kg hizok(átlag 0,6-0,8),vérnyomásom néha normál,inkább alacsony.vérvétel és vizeletem 4hete is tökéletes volt,aug 8-án megyek a védônôhöz.

Mostmár inkább a baba miatt hizunk meg vizvisszatartás(ha nem eszel többet)lehet benne,szval sztem ezen nem érdemes aggódnunk.

2012. júl. 25. 17:46
 6/6 A kérdező kommentje:
Most 28 hetes vok
2012. júl. 25. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!