Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a baba csuklása?...

Milyen érzés a baba csuklása? Ha nem csuklik a babám, akkor még nincs felkészülve a kinti életre a tüdeje?

Figyelt kérdés
27.hétben vagyok, és azt hallottam, hogy amikor a baba már csuklik, akkor fel van készülve a kinti életre a tüdeje.de én még nem éreztem.ezek szerint az én babám még nincs felkészülve?
2008. máj. 3. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Èn olyankor mindíg kis ra´ngásokat éreztem.Szinte minden nap.Volt mikor 3*4*naponta.látszott is a hasamon,mikor csuklott.

13hetes kislány anyukája.

2008. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ugyanolyan, mint amikor te csuklasz, csak a pocidban. Apró ritmikus rángások. Olyan mint egy kicsi rugás, csak ritmikusan ismétlődik, szabályosan, eltart jó pár percig. Kívülről nem is mindig érezhető, csak belülről.

De ettől még nincs felksézülve a tüdeje, ez készíti fel a tüdejét. A babád már életképes lenne, ha megszületne, de még legalább 10 hetet húzz ki!!

És ne félj, biztos minden rendben van!!

2008. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

szia

ilyen gyors pró remegést már éreztem:D

akkor ez lehet az ő csuklása?

2008. máj. 3. 21:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én babám sose csuklott a hasamban (vagy legalább is nem vettem észre), de szép egészséges lett, ahogy megszületett, rögtön felsírt, soha nem volt gond a tüdejével.
2008. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem is naponta háromszor-négyszer csuklik a babám, főleg evés, ivás után. Olyan érzés, mintha a baba egy eret nyomna, és érezném annak lüktetését, de persze lassabb, mint a saját pulzusom. Az ilyen csuklások egyébként fél-egy percig szoktak tartani, utána elmúlik. 33 hetes kismama
2008. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sokszor naponta 2x 3x csuklik a Babócám, van olyan, hogy 10-15 percet is. :) Apró ütemes rángások, ami (ha a pocidhoz van közel a fejecskéje, mellkasa), akkor kívülről is jól látható, mint egy ideg, amikor dolgozik benned. Szerintem semmiről nem vagy lekésve, hogy esetleg nem érezted eddig (vagy nem tudtad, hogy azt érzed) én is elmúltam már 27 hetes, amikor éreztem és azért tudtam csak beazonosítani, hogy csuklásról van szó, mert vándorolt bennem az ütemes rángatózás... :) 35 hetes kismami.
2008. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

azt gondolom, akkor már éreztem :D

mindenkinek nagyon boldog babavárást kívánok

2008. máj. 4. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csuklik szerintem tuti rájössz rögtön.Kiszámítható időben "ugrál" a pocidban,de csak pici lökések.Mindig ugyanazon a ponton.Ha ráteszitek a kezeteket akkor sem hagyja abba.Én törpém nagyon hamar megmozdult,de a csuklását csak 27. hét után éreztem először.Addig nem tutam csuklott-e már.Akkor viszont biztos voltam benne.Szerintem napokon belöl jelentkezhet nálad is.Tuti biztosan tudni fogod,hogy csuklik akkor,hisz összetéveszthetetlen érzés.
2008. máj. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt csuklás. 30 hkm
2022. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!