Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen méretű babaruhákat...

Milyen méretű babaruhákat vegyek először a babámnak? Még meg sem született még és nem tudom, hogy hány kg, hány cm lesz?

Figyelt kérdés
még nem született meg és azt sem tudom hány kg,hány cm lesz!ti mennyi babaruhát,hányféle méretet vetettek neki meg előre?
2012. júl. 9. 20:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy átlagos méretű babára az 56os méretű babaruha kell. Az első fiam 3300gramm és 51 cm-rel született, az 56os méret egy kicsit nagy volt neki.

Barátnőm fia 56cm és 4kg-mal született. Bevitte a férje a kicsinek az 56os ruhát, amit előre elkészített barátnőm. Csak nem tudták a bodyt alul begombolni. Ők nem is használták az 56os ruhákat, a 62es mérettel kezdték.

Meg azért arra is gondolj, hogy milyen fajta ruhákat veszel. Ha nyáron szülsz, nem kell annyi hosszú ujjú. Ha ősszel vagy télen, akkor több réteg ruha kell és több hosszú is.

Remélem tudtam segíteni :)

36hkm

2012. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
úgy néz ki,hogy kemény téli babó lesz...még kicsit odébb van tudom,de arra gondoltam,ha meglátok egy-két cuki rugdalodzót,akkor tudjam legalább,hogy mekkora is kellene... :)
2012. júl. 9. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
az én kisfiam 49 cm-vel 3010 gr-mal született, ha jól emlékszem 50est vettünk neki, de lehet hogy pár hétig kisebbet is hordott. elég gyakran kellett öltöztetnem, mert vagy a pisi/kaki folyt ki, vagy leette/leböfizte. bár a sógornőm 4 hónappal korábban szült ugyanekkora babát, és ők adták a ruhákat, szval ha megteheted kérj költsön, úgyis pár hétig hordja csak ezt a méretet
2012. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én vettem egy csomó 56-ost, és tuti ami tuti kisebbet is. A gyerek 4100g és 61cm -el született. Mire haza értünk, apuka bevásárolt még egyszer :)
2012. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ha jól értem,akkor érdemes 3 méretben vásárolni!és mennyi darabot vettetek méretenként?mi majdnem csak hosszúujjú bodykat veszünk,mert téli lesz!
2012. júl. 9. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Mivel fontos a réteges öltözködés, én úgy vásároltam télire, hogy rövid ujjú bodykat és fölé hosszú rugdalózókat.

Én legelőször 56os, 62es és néhány 68as méretet vettem. Aztán időközben láttam, hogy mennyire van/lesz szükség és úgy vásároltam.

2012. júl. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod a nemét érdemes semlegeset venni pl sárgát zöldet fehéret 56-bol csak pár darabot vegyél pl 3-4 rugi és 4 bady 62esböl már többet és 68bol is nekem 6honapos korig jo volt a 62-68as is 4200gramm és 60cm született de jo volt az 56-os ruha mivel van olyan korház ahol nem pontosan mérnek ettöl majd nem kell meg ijedni:-)a másik fiam 59cm volt neki is jo volt az 56-os!
2012. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Én is téli babát várok November végére,ha nem titok Te mikorra várod?

Mi is kezdünk már vásárolgatni,nagyon izgi első baba lesz :)

2012. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

szia utolsó! :)

mi 2013.01.01-re várjuk! :) újévi baba lesz és nekünk is

az elő csöpség!mi nem akarunk még olyan sok mindent előre megvenni,csak ha valamit nagyon jó árban van meg kihagyhatatlanul aranyos! :)

2012. júl. 10. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!