Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hány hetesen vettem meg...

Ki hány hetesen vettem meg születendő babájának a legelső ruhát? Mikor érdemes megvásárolni a babaruhákat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 13:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ki mikor kezdte el csinálni babájának a szobáját és milyen színűre festettétek? Milyen bútorokat vettetek? Meg mit és hogy csináltatok?
2012. jún. 28. 13:58
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kb 7 hetesen kezdtem vásárolgatni. De nem volt túl sok dolgom, mivel addigra már a két nagyi tonnányi ruhát összevásárolt. Annyira várták már a bébit (mindkettőnek első unoka), hogy mást se csináltak, csak vásárolgattak neki mindenfélét. Én csak azért vettem ruhákat, hogy átéljem az érzést.
2012. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb apránként,nem egyszerre sokat,hanem sok részletben kicsit. Ez sokkal jobb érzés a pénztárcádnak és persze neked is :) kezdj akkor vásárolni,amikor jónak látod!
2012. jún. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent apránként! Persze érdemes megvárni az első 12 hetet, a rizikó miatt! Mi utána minden héten, hónapban vettünk valamit! Először a bútorokat, ilyeneket! Ruhákat csak akkor amikor kiderült a neme, és hogy mégis mekkorka körülbelül!

38+6 hkm

2012. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
5 hetes vagyok. Vásárolnék én mindenféle dolgokat csak félek mert azt mondják hogy akkor el fog menni a baba.
2012. jún. 28. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mi világos barna-kék kombóra festettük a babaszobát és vannak a falon ilyen kis aranyos állatkák,középen mackós tapétacsík. A bútorok vajszínűek,van egy akasztós szekrény polcokkal és egy komód. Ennél több nem hiszem,hogy kéne :) ja meg van egy kényelmes fotel,de az az én kényelmem szolgálja :))
2012. jún. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa!



Mi a babakocsit korán megvettünk, mert pont a feléért kaptuk meg, akkor 14hetes voltam :) Tehát az azóta megvan.

A babaszobához elkezdtük megvenni a festéket, bordűrt, és mikor 21 hetes voltam akkor festettünk ki Apával.

23hetesen vettük meg a babaágyat a matraccal, és egy fenyő komódot (ajándékba kaptuk), össze is raktuk egyből, mert APa szerint üres volt a szoba :)

Egyébként a szobába nálunk minden fenyő lesz.

Következő hónapban megvesszük a pelenkázó komódot.


Egyébként a ruhákat, pihenőszéket, szoptatós párnát, pelenkázó feltétet idő közben apránként megvettük, meg kaptunk is sok dolgot. Pl. orrszívó, fülhőmérő, textilpelenkák.


Ami még hátravan: babakád, ágyneműk a kiságyba, a gyógyszertári dolgok, bébiörző, mellszívó, és az összes egyéb kellék ami kell majd nekem ( betét, eldobható bugyi, melltartó betét).


Én nem érzem korainak a dolgot, mert egyrészt a nyár végén nem leszünk itthon 2 hetet, másrészt nagy melegbe, nagy pocakkal nem akartam ilyennel foglalkozni :)


Itt van pár kép:


[link]


[link]


[link]



25+4hkm

2012. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok. Kifelejtettem, a szobában a sarokban lesz még egy fotel lábtartóval, Nekem :)


25+4hkm

2012. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves 14:06 Nagyon szép kis szoba. Nagyon aranyos és tik festettétek le ilyen szépen?? Le a kalappal. Nagyon gyönyörű!!
2012. jún. 28. 14:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, ketten festettük ki, és raktuk fel a bordűrt. Nem volt egy nehéz feladat :) Csak a festés volt fárasztó. 2rétegben, 2 nap alatt. Egyébként pisztácia színű.


Köszönöm!


25+4hkm

2012. jún. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!