Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pénteken fodrásznál festettem...

Pénteken fodrásznál festettem a hajamat (terhesség alatt már 3-szor) és valószínűleg allergiás lettem a festékre. Ugye ezzel nem ártottam a babának? Nagyon aggódom.

Figyelt kérdés

Azt mondta a fodrászom,hogy ez ilyenkor ált. előfordul a hormonváltozások miatt,de aggódom hogy nem árthattam e ezzel a babámnak...Járt már így más is?


21 hetes km


2009. júl. 12. 04:52
 1/5 anonim ***** válasza:
en inkabb kihagytam volna a helyedbe a hajfestest es ki is hagyom en is terhes vagyok nagyon levan nove a hajam soot meg oszhajszalat is felfedeztem benne:( de akkor se festettem be mig meg nem szulom a bebimet!!
2009. júl. 12. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! A babának a festék káros beszívása miatt lehet baja. Amiatt hogy te allergiás reakciót mutattál nem. Nekem az epertől volt akkor azzal is ártottam a babámnak. Ugye hogy nem?:) Egyébként én megkérdeztem az orvosom legelső alkalommal hogy lehet e festeni azt válaszolta hogy de ugye nem szokta megenni a festék? Egy kicsi off... Van akinek igenis fontos hogy hogyan néz ki várandósan, attól még hogy babát várunk nem kell magunkat elhanyagolni... Persze ha bármi káros hatása lenne a babámra bizonyítottan akkor én sem festeném. De ezt olyannak tartom mint a "ne egyél májkrémet, ne égesd meg magad mert meglátszik a gyereken" stb.

Tehát ne aggódj kedves kérdező.:) Boldog babavárást Nektek:)

2009. júl. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia.Szerintem nem ártottál a babának.A festékkel viszont tényleg vigyázni kell mert elég ha egy kis seb van a fejeden és már bekerül a véráramba a festék.Sajnos a méhlepény se tud mindent kiszürni.Szerintem probálkozzál szülés után mikor már a hormonok a helyükön vannak...
2009. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Csak annyit fűznék hozzá a témához,hogy fodrász vagyok és se a festéstől se a dauertól se semmitől nem lettem eltiltva,dolgozhatok amíg akarok és tudok,pedig mehet vegyszer rám is és be is lélegezhetem ugye.

Egymástól függetlenül 3nőgyógyásszal beszéltem ezzel kapcsolatban,mivel elég parás vagyok,és ugyan azt mondták.


24hetes kismama

2009. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az allergia az amikor az immunrendszered megsokall egy számára mérgező anyagot közömbösíteni.Elfogyott a türelme,vagy valami okból nem képes megbírkozni vele.De felismeri h ártalmas.Soha nem fog elmúlni ez az allergiád.

Igen árthattál a babádnak még akkor is ha ezt most nem lehet kimutatni.

Én már a teherbeesés elött 2 hónappal abbahagytam a hajfestést.

A világért sem festeném meg a hajamat amég terhes vagyok,pláné nem a fodrásznál ahol mindenféle vegyi anyag a levegőben keveredik.

Ha csak 1%-is igaz abból amit írnak a hajfestékek káros hatásáról,már nem éri meg a kockázat.

2009. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!