Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9. hetes terhes vagyok. Múlt...

9. hetes terhes vagyok. Múlt 7en volt egy kis vérzésem, de csak 1 alkalommal. Valószínűleg megemeltem magam. Hány kilót szabad emelni a terhesség alatt, ami még nem okozhat bajt?

Figyelt kérdés
A doki azt mondta, van 1 kis bevérzés a baba mellett. Volt már vkinek ilyen tünete? Eléggé meg vagyok ijedve miatta.
2008. szept. 9. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vérzés az elején előfordulhat, és ha megemelted magad, akkor nagy valószínűséggel emiatt volt. A bevérzés pedig amiatt a vérzés miatt van, de ne izgulj, el fog múlni. De a dokid folyamatosan fog figyelni, és ha baj lesz, akkor úgy is szúlni fog.

Ami meg a súlyt illeti, minden kismama más. Azt szokták mondani, hogy max. 4 kg, de pl. akinek már van egy kisgyereke, az terhesen ezt a 4 kg-ot nehezen tudja betartani. De ha nálad ez nem okoz problémát, akkor inkább 3-4 kg-nál többet ne emelj!

Sőt, most a legjobb az lenne, ha egy ideig egyáltalán nem emelnél és feküdnél minél többet.

20 hetes kismama

2008. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha jót akarsz a babának és magadnak nem emelgetsz! Semmi sem olyan fontos most! 1-3 kilónál többet ne emelj!

(Persze más a helyzet, ha pl van már egy másik babád, (aki tényleg baba) mert az kikerülhetetlen, hogy felemeld. Ott úgy van, hogy őt már megszokta a szervezeted, hogy emeled, tehát nem teher. (Ezt kb 10 kilóig értem) és még így is meg kell próbálni a lehető leg kevesebbet emelni!

Ne kockáztass! A nehézmunka amúgyis a pasik feladata;)

2008. szept. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a 11. héten jött egy vérzés (előtte barnáztam párszor) és kiderült, hogy van egy haematomám, egy vérömleny, aminek ki kellett ürülnie, ezért 1 hónapig feküdtem otthon, 2,5 hét volt, mire elmúlt a barnázás. Nem tudom, emeltem-e valamit, de szerintem a szervezetem jelzett, hogy változtassak, mert mindent ugyanúgy csináltam, mint a terhesség előtt. Lehet emelni, de azért reálisan kell nézni a dolgokat, 1-2 kiló még belefér, de azt sem szabad hirtelen emelni, ha szatyrokat cipelsz, ki kell egyensúlyoznod magad, hogy mindkét oldalon vigyél súlyt és amúgy is kissé nyugisabb életet kell élni. Persze az más, ha van már egy gyereked, mert muszáj emelgetned, szaladnod utána stb., de ha első baba, akkor figyelj oda magadra jobban. 33 heteske
2008. szept. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem volt 1 spontán vetélésem.Rá pár évre teherbe estem.nem volt komplikácio mentes.bevéreztem de mondjuk ugy én szerencsésebb voltam.a baba körül nem volt nyoma.aztán megint bevéreztem,és folyamatosan beton volt a hasam.de nem volt gond!Annyira hogy 2 héttel tul hordtam.Most megint terhes vagyok de még nagyon az elején.4-5 hetes :-)orvosnál még nem voltam elég korainak tartom várok még 1-2 hetet,de biztos ami biztos nem emelek nem szakitom meg magam és bizony addig amig nem megyek az orvoshoz lemondtunk a szexuális életröl.Majd az orvos megmondja hogyan tovább.
2008. szept. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!