Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keressek másik dokit vagy várjak?

Keressek másik dokit vagy várjak?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok a jól számolom, 10 napja csináltam tesztet ami pozitiv lett, telefonáltam a dokimnak h kérnék idöpontot és majd csak agusztus 23- ra kaptam, szóval addigra 11-12 hetes terhes leszek, várjak vagy keresek másikat?különben nagyon szeretem, kedves meg normális a doktornö nem szeretnék váltani.

2012. júl. 11. 17:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

11-12 hetesen lesz az első UH, és vérvizsgálat is! Nekem is akkor kellett mennem először! Ha eddig nem volt vetélésed, és semmilyen más komolyabb betegséged, ami kihathat a mostani várandóságodra, akkor ne válts!

40+5 hkm

2012. júl. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem se válts, ha semmilyen egészségügyi okod nincs arra, hogy sürgősen menned kelljen. Egyáltalán nem kell nagyon korán menni, sőt... Legjobb, ha csak a 11. hét körül mész.
2012. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tök nehéz ez szerintem, mert persze nem szabad túl korán menni, de én nem bírnám ki a 11-12. hétig. Biztosan elmennék. Baromira nem vagyok a túlvizsgálás mellett, minek piszkálni a kismamát, ha minden oké...

De az elején egy csomó minden kiderül, ami fontos, amin esetleg a 12. héten már nem tudnak gyógyszeresen segíteni esetleg. Látják, jó helyen van-e stb... Engem megnyugtatna, ha előbb mennék, de ez én vagyok. De ha szereted, kedves doki meg minden, szerintem se válts. Csak simán elmennék az SZTKba. aztán járnék a kedves dokihoz. Jó, mondjuk én paramami vagyok kb. 9 hónapja... :o)

Üdv, 38+2 hkm

2012. júl. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, nem volt eddig semmi problémám, ez az elsö terheségem, csak nagyon várom már h megvizsgáljon a doki h minden rendben, addig örülni sem merek neki igazán mert mivan h valami baj van és el kell vetetni, és a párommal meg egyeztünk h még a doki nem vizsgál meg a szülöknek sem mondjuk el és hát alig birom ki :):(
2012. júl. 11. 18:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Én elmennék egy másikhoz addig. Egyrészt jó lenne tudni, hogy egyáltalán jó helyen van e a baba (nem e méhen kívüli terhességről van szó), másrészt ha baj van, akkor legalább még tudnak mit csinálni. Mert sajnos az ördög nem alszik és 12. hét után sokkal rosszabb lenne! Nem ijesztgetni akarlak, ez az én véleményem, hogy elmennék!
2012. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia megértelek! :) Én ma kértem volna időpontot a jövő hét végére (akkor leszek 6 hetes), de mondta az asszisztens nő, hogy ha jól emlékszik ez a hét és a jövő hét tele van, holnap hívjam vissza, hogy megnézze a hatidő naplót! Viszont csak aug közepétől lesznek a jövő hét után! Ha holnap azt mondja tényleg nincs hely akkor felhívom a dokit, hogy megyek hozzá a kórházba! Ha az sem működne akkor mennék sztk-ba, s amikor újra lesz a doki mennék vissza hozzá....
2012. júl. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is biztosan elmennék máshoz, de a jó dokit megtartanám. Azért nem adnak csak sokára időpontot mert a dokik is szabira mennek, s kevesen vannak. Az első 12. hét a legfontosabb, akkor fejlődik ki a baba minden kis szervkezdeménye, ezért fontos, hogy akkor nagyon figyelj magadra. Nekem az első babám a 12. hetes UH után ment el.

Szóval én a te helyedben nem izgatnám magam feleslegesen és mielőbb keresnék vkit , aki rádnéz. Nekem most a 2. terhességemnél 6 hetesen már szívhang volt, ami nagyon megnyugtató. Vérből is ki lehet mutatni, azt meg, ha végképp nem találsz dokit még a háziorvos is kiírhatja, de persze az is csak a terhességet igazolja a babára nem néz rá. Van lehetőség magánhelyre is elmenni,de csak olyanba menj, ahol van UH készülék is. Lehet pár ezret megér a nyugalom. Vigyázz magadra és pihenj sokat és ne emelj, hajolj és ha lehet kérj vmi hormont, ami segít a babának a megtapadásban.(Utrogestan, Crinone)31hkm

2012. júl. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem várnék, valóban az első 12 hét a legfontosabb. A nőgyógyász elmondja, hogy milyen terhesvitamint szedjél, megbeszélitek, hogy milyen vizsgálatok várnak rád, a védőnővel is fel kell venned a kapcsolatot, aki már akkor kiállíthatja neked a terheskiskönyvet, amikor az orvos igazolást ad neked a terhesség tényéről.

Nekem őszintén szólva nem szimpatikus, hogy van egy orvos, akihez járok x ideje, és a terhesség (ráadásul első) hírére nem ad korábbi időpontot. Pedig ha nála maradsz, akkor a terhesség végére több tízezer Ft-ot hagysz nála, plusz a szülés levezetésére adott pénz. Ha pl nem ő fogja végezni a 12. heti részletes ultrahangvizsgálatot, hanem kórházba vagy magánklinikára kell menned, oda időben kell időpontot kérni. Kórházba már 3-4 héttel előtte javasolt, annyira telítettek a helyek. Én az uh vizsgálatokra magánklinikára járok, terhesgondozásra sztk-ba (2. terhesség), ez így jó megoszlás, mert a fontos uh vizsgálatok nagyon alaposak, a terhesgondozást pedig jól végzik az sztk-ban.


A későbbiekre is gondolnod kell, jó, ha kedves és normális a doktornő, de az is fontos, hogy ha fogadott orvosod van, akkor őt bármikor hívhasd és soron kívül kaphass időpontot hozzá, ha bármilyen panaszod van. Ha valakinek túl sok a páciense, akkor ez visszaüthet. Én pont egy ilyen dokinőtől váltottam sztk-ra, mert ami jó volt az évi egyszeri rákszűrésre, vagy amikor 4-5 kezelés kellett hpv miatt, hogy visszaálljon az értékem p2-re, az mondjuk terhesgondozásnál nem működött, iszonyú nehéz volt normális időpontot szerezni hozzá, és akkor is sokat kellett várni. :-( És még fizetni is kellett minden alkalommal.

2012. júl. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és főleg, hogy az első vizsgálat tényleg nem tart túl sokáig, uh-on megnéznek, kézzel megvizsgál, ha nem volt rákszűrésed 1 éven belül, akkor azt is leveszi, beszélgettek kicsit, s kész is. Szóval emiatt is korrektnek tartanám, ha jóval hamarabbra adna időpontot.
2012. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én is elmennék már csak azért is, mert nagyon fontos hogy tudja az ember lánya, hogy ne adj' Isten méhen kivüli e. Kevés rá az esély, de szerintem jobb nyugdotnak lenni. Ettől függetlenül nem kell váltanod, csak menj sztkba másik dokihoz egy 0.uh-ra. Boldog babavárást

18+1 heteske.

2012. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!