Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt a pocakos korszako...

Milyen volt a pocakos korszakod? Van rossz élményed? Mi zavart a legjobban a 9 hónap alatt?

Figyelt kérdés

Így 2-2,5 héttel szülés előtt elkezdtem végig gondolni az elmúlt hónapokat. Egy nagyon szép korszak zárul le hamarosan, és nagyon boldog vagyok, hogy nő vagyok és megélhettem ezt a 9 hónapot! Persze nehézségek azért akadtak, de azért mondhatom, hogy nekem eddig minden problémamentes volt.

Kíváncsi vagyok, hogy Nektek milyen volt ez a korszak? Mi zavart a legjobban, amit ebben az időszakban nem tudtál megcsinálni, vagy csak nehezen. Gondolok itt most olyanra, hogy pl. engem az zavart, hogy nem, vagy csak nehezen tudtam magam rendbe tenni ott lent, pedig azért ebben a 9 hónapban is nőnek kell lenni (szerintem) Csak azért mert babát vár valaki, nem kell, hogy elhanyagolja magát. Vagy hiányzott a hason alvás...stb.

Nektek mi volt a legnehezebb?


2009. júl. 12. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Még csak 27 hetes vagyok, és a java még előttem van, de eddig nagyon élvezem minden pillanatát. :)Minden mozdulatát a kislányomnak élvezem, és már várom hogy megölelhessem :)

A hasonalvás hiányzik, de nem baj, és ami most eszembejut, ami idegesít, az az ha idegenek fogdossák meg a hasamat. A családom, vagy akinek azt mondom hogy fogd meg, az oké, de hogy idegenek...ez nagyon idegesít. A másik ilyen, hogy mindenki, boldog boldogtalan első kérdése hogy mennyit híztál? Nos, 27 hetes vagyok és 5-6 kiló + van rajtam (ebből a babám 1 kiló). Az más amikor a védőnő megmér (és megdícsér) de hogy más -idegen és rokon- ezzel legyen elfoglalva...nem ám azzal hogy hogy vagyunk, tudjuk-e a nemét..stb mert azok a kérdések csak később jönnek. Nem is értem.

Na igen, mióta elég nagy a hasam és nem látom ott lent, a szőrtelenítés elég macerás, de még meg tudtam oldani :) később szerintem a férjemet fogom megkérni hogy segítsen :)

Most hirtelen ennyi.

Nagyon gyors, könnyű szülést kívánok Neked! :)

2009. júl. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kb. ennyi van hatra a szulesig. :))


Engem zavart az oriasi hasam a mozgasban, nehez volt partra vetett balnakent rohangalni a haromeveseim utan. Illetve a kivanos korszakomban borzaszto, miket osszeettem (suti kecsappal, es meg sorolhatnam), de errol a ferjem tudna odakat zengeni (mikor este 11-kor ment a McDonaldsba, mert eppen BigMacet kivantam, amit nemterhesen egyebkent mindig is utaltam, vagy mikor a parmezan volt teriteken, hat mit mondjak, nem egy olcso szeszely :) ).


De ezek inkabb utolag vicces dolgok, ami igazan nehez nekem, az az alvas, nemcsak hason (ugy alapbol sem szeretek), hanem barhogy. Nagyon nehez ejszakaim voltak/vannak, egyre rosszabb, de kozeledek a cel fele. :)

2009. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia, én most a 32.hétben járok, összegezve: az első fiammal egyáltalán nem paráztam semmitől, természetesnek fogtam fel teljesen ezt az állapotot és sokkal, de sokkal nyugisabb voltam. Most viszont már minden apróságra sokkal jobban felfigyelek, ezáltal sokkal jobban aggodalmaskodom mindenen. Legutóbb éppen az, hogy a buksija jóval nagyobb mint a számított kora. Na erre elkezdtem mindenen agyalni.... Gondolhatod. Pedig kóros eltérés nincs. Most már ott tartok, hogy legszívesebben nem mennék el a köv. uh kontrollra. Minek? Nincs kedvem a számok b
2009. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

11:11-es vagyok! csak véletlenül elküdtem előbb... Szóval: Nincs kedvem a számok bűvöletében eltölteni ezt a pár hetet. Ez a bébi a miénk, akármi is lesz, de úgyis minden rendben lesz.

Előtte fojton a méhszáj állapota miatt aggódtam végig a heteket.

Végig gondolva sokkal nyugisabban telt volna az eddigi időszak, ha nem vagyok ilyen.

Egyébként élvezem a készülődést, várjuk már nagyon és jó lenne a karjaimban tartani!

Hát kb ennyi.


Üdv.

2009. júl. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! Egész terhességem alatt egyetlenegy rossz élményem volt, végig hánytam a kilenc hónapot :(


Könnyű szülést neked:)

2009. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 33+2 km vagyok, még van hátra néhány hét, és a hasam elég nagy. Eléggé korlátoz a mozgásban (felállás, leülés), de nem ez a legnagyobb bajom. Amit utálok, az, az, amikor a hasam láttán vadidegenek eltorzult fejjel, grimaszolva megkérdezik, hogy "úristen, mekkora lesz az a gyerek"? Na most a kisbabám a méretek alapján kb. 100 grammal nagyobb az átlagnál, ezért nem gondolom, hogy óriási baba lesz. Ráadásul az orvos (gondolom Ő azért ért hozzá) azt mondta, hogy a has állásából és méretéből nem lehet következtetni a baba méretére. Én neki hiszek!!!! A többi dolog, ami ilyenkor kellemetlen, mint pl. borotválkozás, a férjem segítségével működik, és mondhatom elég gördülékenyen.


Nagyon könnyű szülést kívánok Neked!!!!

2009. júl. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! És a jókívánságot is a szüléshez, remélem valóban könnyű lesz! :)

Sajnálom azt a Kismamit, aki végighányta a 9 hónapot :(

Nekem talán az alvás volt a legkellemetlenebb dolog, illetve még mindig az :( és nem csak a hason alvás hiányzik, most az egész alvás szinte rémálom, főleg, amikor egyik oldalamról a másikra kell fordulni. Ilyenkor általában nyögdécselek, szegény Férjem pedig egyből felébred és kérdezi: "Baj van? Mit segítsek?" Néha próbálok viccelni ezzel és mondom neki, hogy "Vedd át a pocimat és aludj vele Te, az nagy segítség lenne" :)

Nekem is jó nagy pocim van, "imádom" mikor többen is megkérdezik, hogy "Mi van, Te ikreket vársz?"

De már csak pár hét, és kezdődik egy másik korszak, ami azért kicsit még félelemmel tölt el, de persze várom is :)

Kellemes, problémamentes babavárást Nektek!

2009. júl. 12. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!