Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy mondjam el a barátomnak,...

Hogy mondjam el a barátomnak, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Ő most Angliában van 1 hétig,mert az apukája ott él és néha meglátogatja,a hétvégén jön haza.Nem tudom,hogy mondjam el neki,hogy terhes vagyok...vagy hogy elmondjam-e neki egyáltalán.Nem akarom megtartani a babát(nem az anyagiak miatt,egyszerűen tudom,hogy egyikünk sem tudna felnevelni egy gyereket,mert nem érzem rá késznek magunkat) és nem tudom,hogy egy abortusz megviselné-e a kapcsolatunkat és talán egyszerűbb lenne,ha nem mondanám el neki.

A legrosszabb az,hogy egy kicsit talán megszeretném tartani a picit,de félek.Nem tudom,hogy a barátom hogy fog reagálni.



2012. júl. 12. 09:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy,hogy: terhes vagyok. Nincs ezen mit szépíteni,megtörtént,vissza csinálni nem lehet,a barátod előtt meg szerintem pont nem kell köntörfalazni,kerek perec mondd meg neki és közösen döntsetek a babáról. De ne hagyd,hogy rád erőltesse az akaratát! És mindent vegyetek számításba!
2012. júl. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%

Az abortusz nagy felelősség!!

Előfordulhat, hogy soha többé nem lehet utána gyereked!!

Szerintem beszéljétek meg ezt a dolgot, mielőtt egyedül döntenél egy kis élet fölött!!

A másik meg abba gondolj bele, hogy a nemvárt mensitől számított 2.héttől, azaz 6hetesen már kimutatták, hogy agyhullámai vannak a fejlődő embriónak!!

Ami azért elgondolkodtató!!!

Mindenképpen beszéljetek és mérlegeljetek, mielőtt döntesz!!!!

34hkm

2012. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Az abortusz témához inkább nem szólok hozzá...


Viszont az sokat elárul a "kapcsolatotokról", ha egy ekkora jelentőségű dolgot elhallgatnál előle, vagyis hazugságban élnél a továbbiakban.


Nekem akármilyen kínos témáról is legyen szó, eszembe nem jutna nem elmondani azt a férjemnek.

2012. júl. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Sem rábeszélni, sem lebeszélni nem szabad senkit az abortuszról.


Kérdező, én mindenképpen elmondanám a fiúnak, meghallgatnám a véleményét, aztán döntenék, figyelembe véve mindent: ő mit szeretne, én mit szeretnék, hány éves vagyok, van e lakásom, biztos munkahelyem, képes vagyok e akkor is gondoskodni a gyerekről, ha senkire nem számíthatok.

2012. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet valami stabil a kapcsolatotok, ha nem mersz neki egy ilyen fontos dolgot elmondani. Miért félsz a reakciójától? Együtt hoztátok össze, együtt kell eldöntenetek mi legyen. Ha nagyon fiatalok vagytok, (18 alatt) akkor viszont a szüleidnek is tudnia kell róla, mivel ők a hivatalos gyámjaid.
2012. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

kellemetlen számodra a téma de egyszerűen oda kell menni a fiúhoz és túlesni rajta. Megmondod miújság és hogy ezt és ezt gondolod. Ez is hozzá tartozik a szexhez és a felnőttséghez, a felelősséghez.

"A legrosszabb az hogy kicsit talán szeretném megtartani a picit, de félek." - otromba leszek,de szexelni nem féltél?

Ez egy döntés. Sajnos nem fenékig tejfel az élet, olykor olyan dolgokat is el kell dönteni ami nem épp az élvezeti oldala az életnek.De minél tovább húzod annál rosszabb lesz... Az a lényeg hogy bárhogy döntesz, MAGADDAL szemben el tudd rendezni ezt az egészet lelkiekben.

Sok sikert hozzá, és ez szinte bárkivel megtörténhet.. akár felelősségteljes akár nem..

2012. júl. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Elég stabil a kapcsolatunk,nagyon szeretjük egymást,de nem tudom,hogy fog reagálni és ettől félek.Igazából csak az ő érdekében nem mondanám el neki a dolgot,bármennyire is furcsa...

Én még 17 éves vagyok,ő már 18.

2012. júl. 12. 11:05
 8/22 anonim ***** válasza:
Mivel közösen "hoztátok össze", ezért közösen is kell döntenetek a sorsáról. Joga van tudni a babáról, ne titkold el előle semmiképpen sem. Azt tudnod kell, hogy egy esetleges abortusz valószínűleg téged fog jobban megviselni, és egész további életedre kiható következményekkel járhat, mind fizikailag, mind pszichésen( -->Főleg ha csak egy picit is meg szeretnéd tartani) Kívánom, hogy sikerüljön a legjobb döntést meghoznotok - közösen!:)
2012. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Mindenképpen mondd el neki,ne maradj magadra a problémáddal! ha most nem is,de az abortusz után lehet,sőt biztos,hogy olyan lelki állapotban leszel,amit nem tudsz majd csak úgy megmagyarázni.. Nagyon szar lesz,hidd el nekem. És majd amikor egyszer csak elsírod magad az utcán,vagy egy tök váratlan pillanatban,akkor mit fogsz neki mondani,miért sírsz? Arról nem is beszélve,hogy igazából az ő gyereke is,joga van tudnia róla! Ha később kiderül előfordulhat,hogy emiatt fog elhagyni. ebben a dologban nem dönthetsz nélküle,vagyis dönthetsz,mert benned van,de gondolj bele ez hogy esne a párodnak..főleg,ha tényleg stabil kapcsolatotok van.
2012. júl. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom mióta vagytok együtt, de nem lehet túl jó a kapcsolatotok ha egy ilyen kérdésben idegenek segítségét kéred. Látszik hogy még gyerekek vagytok.

Semmiképpen ne hallgasd el előle, állj elé és őszintén mond el mi történt.

2012. júl. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!