Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS? GYED kérdés. Jól tudom...

TGYÁS? GYED kérdés. Jól tudom a dolgokat ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval: Dec 12-re vagyok kiirva. Az azt megelőző 2 évben 370 napom van amikor biztositott voltam. Ebből 20 napig munkanélküli járadékot kaptam. Az az idő is beleszámit a 365 napba, ugye? Továbbá: Ha a tgyáshoz megvan a 365 napom, és szülés elött 28 nappal igénylem, akkor az azt jelenti, hogy a Gyedre is jogosult leszek autómatikusan, ugye? A Tgyás is biztositott időnek felel meg? Azért érdeklődöm, mert jelenleg munkanélküli vagyok, viszont van még 36 napom ami alatt jogosult vagyok m.nélküli járadékra, és eddig nekem azt mondta valaki,hogy csináljam úgy, hogy szülés elött 30 nappal bejelentkezek m.nélkülire, és akkor járni fog a tgyás és gyed is. De most gondolkodom, hogyha kihasználnám a még fennmaradó m.nélküli napjaimat, majd mivel azokkal a napokkal is meghosszabbodik a bizt.időm, ezért szülés elött 28 nappal igénylem a tgyást, és akkor gyed is fog járni.

Sorry, hosszúra sikeredett, de nem tudom, hogy hol érdeklődhetnék pontosan, ahol foglalkznának is az üggyel, nem csak leráznak annyival, hogy olvassam el a tgyás és gyed igénylés szabályait.


2012. júl. 12. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez így oké, csak az kell h mikor megigényeled a tgyás-t akkor is biztosított légy, mert ha akkor nem vagy biztosított akkor hiába van meg a 365napod!

Tehát ha most igénybe veszed a munkanélkülidet ami 36nap akkor ha az letelik valahol dolgoznod kéne h mikor megigényeled a tgyást munkaviszonyban állj!

2012. júl. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Munkaügyi központba menj be,ott segítenek. Én is voltam bent,mivel megszünt december 6án a munkaviszonyom januárba kiderült a baba. Szóval nekem azt mondták,ill úgy csináljuk,hogy én most szept9re várom a babát,juniús 19én elmentem munkanélkülire,ami nekem 90 napig jár,de aug 21dike körül megyek tgyásra,ami 180 napig jár,ahhoz hogy megkapjam a gyedet is,vissza kell jelentkeznem legalább 2 napra munkanélkülire,utána igényelhetem a gyedet!
2012. júl. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor ezek szerint, ha most a 36 napból mondjuk csak 30 napot veszek igénybe, a maradék 6napot tartalékolom. Nov 16tól igényelhetem a Tgyást. Viszont nov 12-én ismét bejelentkezem a munkanélkülire, magyarul 16-án amikor a TGYÁst igénylem biztositottnak számitok, igy fog járni a tgyás és gyed is?

Utolsó: Akkor te is valahogy így csinálod mint én.

2012. júl. 12. 12:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt vedd figyelembe,hogy nem szeretik a munkaügyibe kiadni a tgyást 28 nappal hamarabb a túl hordás miatt. Én úgy csinálnám,hogy pl csak úgy kb November 2án jelentkeznék munkanélkülire,November 26dika körül igénybe venném a tgyást,akkor marad még biztos alapon 11 napod,amit a Tgyás Gyed közt eltudsz használni. Pont ne számold ki a napot,erre az egészre ne csak 6 napot hagyj,mert bármi közbe jöhet! Meg nem tudom,h ha most mész 30 nap munkanélkülire el,lemondod vissza fognak-e venni erre a 6napra. Most munkanélkülin vagy?
2012. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem. Most nem vagyok munkanélkülin, nem jelentkeztem be.
2012. júl. 12. 13:35
 6/7 A kérdező kommentje:

A túlhordás lehetősége bármikor fennáll. Gondolom azért nemhiába alakitották ki azt, hogy 28 nappal elötte is igénybe lehet e venni, és nincs kikötve, hogy munkanélkülinél nem. Szerintem nem lényeges, hogy ki szeretik e adni a munkanélkülin, mert ha megfelelek a követelményeknek, akkor ki kell,hogy adják.

De bemegyek a munkanélkülibe, és megkérdezem ilyen esetben mit szoktak javasolni.

2012. júl. 12. 13:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd! Nekem ezt javasolták. Az a gond a muknanélkülinél ha kukacoskodunk mi,akkor Ők is azt teszik,így Én úgy csinálom,ahogy Ők mondják! Most ha 10 nappal veszem később igénybe a Tgyást,nem dől össze a világ!
2012. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!