Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GYED kompenzációval kapcsolatb...

GYED kompenzációval kapcsolatban, valaki okosat?

Figyelt kérdés

Voltam bent a cégnél leadni a formanyomtatványt.

1. Az igénylő 2011re vonatkozóan adójóváírást igénybevett e IGEN , NEM

2. Az igénylő 2012re vonatkozóan családi kedvezményt igénybevett e IGEN , NEM


Nos nálunk az első igen a második nem mert a férjem veszi igénybe.

Erre azt mondták a cégnél hogy akkor nem jár a kompenzáció!

???

"A minisztérium egészségügyért felelős államtitkárságának mai közleménye beszámol arról, hogy a kormányrendelet alapján jövedelempótlékot az a szülő kaphat, aki 2011. december 31-én már és 2012. január 1-jén még terhességi-gyermekágyi segélyben részesült. Ugyanez érvényes a gyermekgondozási díjra is.


A jövedelempótlék összege függ attól, hogy az igénylő igénybe veszi-e a családi kedvezményt, és ha igen, hány gyermek után. Figyelembe kell venni azt is, hogy 2011. évre vonatkozóan az illető igénybe vette-e az adójóváírást."

szó nincs erről, a mértékéről ,esetleg.


Az OEP 15 óráig elérhető,fene a jó dolgukat,szanatórium.


Felhívtam egy munkaügyest aki azt mondta nem zárja ki a két dolog egymást.


Van valakinek erről információja?


2012. ápr. 17. 15:24
 1/7 A kérdező kommentje:

GYED kompenzációval kapcsolatban tud valaki okosat?

csak a tud szót cenzúrázták ...

2012. ápr. 17. 15:25
 2/7 anonim ***** válasza:
A hó elején kaptam meg a gyed kompenzációt. Ugyanaz a helyzet, mint Nálatok. Természetesen jár a kompenzáció, ha az adójóváírást igénybe vetted. Pont azt kompenzálják ezzel, hogy eltörölték az adójóváírást.
2012. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is így vagyok, ahogy Te. Adójóváírásom volt tavaly, családi kedvezményt apa igényli a gyerkőcök után. A munkahelyem azt mondta kapok kompenzációt, de sajnos még egy fillért sem láttam belőle, pedig már február közepén leadtam a papírt. Mindig azt mondják, hogy majd a jövő hónapban lakok visszamenőleg is.

2012. ápr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én meg parázok mert nem vették el a dokumentumot ... és 17 van.
2012. ápr. 17. 15:49
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanaz a helyzet, mint nálatok, igen és nem a válasz, és természetesen jár a kompenzáció, én márciusban adtam be a papírt a munkahelyemen, és az áprilisi gyeddel megjött januárig visszamenőleg. Ha jól emlékszem, a végső határidő május vagy június volt, szóval még semmi sincs veszve. Ne hagyd, hogy elküldjenek!!!
2012. ápr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is úgy töltöttem ki, mint Te.

A munkahelyemen elvették a papírt, de még se pénz, se értesítés nem jött, hogy mi újság. :(

2012. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Bár nekem nem a munkáltatóm a kifizető,de igénybe vettem az adójóváírást(most egy összegben,de ez lényegtelen!),a családi kedvezményt viszont a férjem vette igénybe ,tehát én nem!márciusban adtam be az OEP-nek a papírt,és az áprilisi gyeddel meg is kaptam visszamenőleg a 3 havi kompenzációt!

Igazából nem értem,hogy miért mondták neked ezt,és azt sem hogy a többiek miért nem kaptak még.

2012. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!