Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik nagyon féltetek...

Kismamák akik nagyon féltetek a szüléstől, hogy éltétek meg/túl a szülést? 38 hkm

Figyelt kérdés

2012. júl. 12. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:

èn rettegtem, aztàn jàrtam szulèsfelkèszìtore, sokat olvastam e tèmakorbe.Pròbàltam nem odafigyelni a rèmtortènetekre.Nem tudom hogy a hormonok is segìtettek e, viszont amikor elkezdodtek a fàjàsok nagyon nyugodt voltam, utàna meg màr az kotott le mit hogyan csinàljak ès nem volt idom fèlni.Nekem egy èlmèny volt.Egyszer egy anyuka azt tanàcsolta nekem hogy figyeljem a testem, ùgy is tudja mit kell tenni,nem szabad fèlni,ha nem tud ellazulni nehezebben tàgulsz, ès csinàljam azt amit a szulèszek mondanak.Nekem bevàlt mert az elso fàjàstòl szàmìtva 3,5 òra alatt meglett a picùr (4 kg-os baba)

Ja ès mèg valami, èn mindig azt vàrtam hogy mikor jon màr az az elviselhetetlen nagy fàjdalom amivel mindenki ijesztgetett,fàjni fàj de tùl lehet èlni.

Konnyu szulèst kìvànok!

5 hetes kismama

2012. júl. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap mondtam a védőnőmnek, hogy mennyire rettegek, mindenki azt mondja alig lehet kibírni, meg mennyire fáj.

Erre elkezdett nevetni, és megkérdezte, hogy valaki mondott olyat, hogy nem fog fájni? Mondom nem. Akkor tuti fájni fog (mondta). De úgy kell felfogni, hogy végre meglátja az ember 9 hónap után, ki is fejlődött benne, és egy új szakaszához ér az élet, mikor is valamilyen szinten elengedi az anya a babáját, már nem csak hozzá fog tartozni, egy új kis élet kezdődik. Ez fájdalommal jár, amire úgyse fog senki emlékezni egy kis idő után. :)


Totál igaza van azóta csak erre gondolok. :)

31 hkm

2012. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Avery ***** válasza:

Nekem anyum azt mondta: ha 12 órán át tart is, mi az az ember életéből? Semmi.

Ezt próbáltam szem előtt tartani.

Illetve, amikor már ott vagy, akkor gyorsan megy az idő, mert folyamatosan történik valami, pl. másik szülő nővel találkozol, mondják mit csinálj, mászkálhatsz, pároddal (vagy aki ott van) beszélhetsz, zuhanyozhatsz, stb. Akkor már olyan természetesnek tűnik, hogy igen ki kell jönnie "valahogy". Gondolj arra is esetleg, hogy mindenki, de mindenki így születik, jön erre a világra. (vagy császárral, de az most nem érdekes)

A végén pedig már csak azt kívánod, hogy legyen már kint, és úgy lesz, és elönt valamiféle eufória. :)

2012. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!