Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Először szülő kismamák,...

Először szülő kismamák, anyukák! Ti mennyire féltetek a szüléstől? Én most kezdek.36 hkm.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 07:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem amit előre tudtam de azért így is paráztam ! Sok erőt kívánok ,hidd el az életed legszebb és legnehezebb feladata vár rád ! Ügyes legyél !!!
2011. ápr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyon be voltam tojva, főleg hogy indított szülés volt a 40+6-on előtte való éjszaka szinte semmit nem aludtam.

A másodiknál ugyanez volt, ráadásul, akkor már tudtam mi vár rám, mit nem szeretnék, hogy megismétlődjön (sajnos hiába reméánykedtem)

2011. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 nittababy ***** válasza:
amikor én bekerültem a 40.héten mert fájásom volt de elmúlt és már bent tartotak és csak egy hét mulva índítóták be a szülést amikor jöttek látogatni mindig sirtam hogy vigyetek haza nem akarok itt lenni de persze a félelem miatt teljesen rossz volt demár 7 hetes a kislányom császáral a végén de újra csinálnám ne aggódj
2011. ápr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem sima szülésem volt én is féltem,de nekem hamarabb indult be,mint a kiirt nap és viszonylag gyors szülésem is volt(3ora),úgy felgyorsultak az események,hogy nem nagyon jutott eszembe félni!!!:))))
2011. ápr. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én nagyon lazán vártam a szülést. Tudtam, hogy nem lesz egy gyalog galopp, de már annyira vártam a babámat, hogy nem győztem sürgetni az időt.

A 36. héttől be kellett feküdnöm a kórházba, és ott meg aztán tényleg napi szinten úgy voltam vele, hogy mostmár kijöhetne, mert szeretnék végre haza jönni. Igazából nem féltem a szüléstől, mert lelki szemeim előtt az lebegett, hogy ha megszülök, végre haza jöhetek a babámmal, és nem kell tovább kórház koszton élnem. :)

Na aztán mikor megindult a szülés, azt kívántam, bárcsak vissza lehetne csinálni az egészet. :)

Végül 16 óra után meglett a baba, és most úgy vagyok vele, hogy soha, de soha többé nem szülök. Én utólag félek tőle. :)

Ma 5 hetes a babám. :D

2011. ápr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kb ilyentajt kezdtem parazni,mikor beindultak a joslok es radobbentem hogyha a joslok igy fajnak milyen lesz a szules.

Inditotak vegul,elozo este ugy aludtam mint a bunda es mar nem feltem,tudtam hogy egy nap es tul vagyok rajta,tevedtem megegy nap volt.

2011. ápr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egyelőre csak attól parázok, ami utána lesz, tudom, hogy a szülés nagyon fáj, de vigasztal, hogy nem tart örökké... aztán ha már jönnek a jóslók, lehet én is másképp fogom gondolni... :D


14hkm

2011. ápr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én még csak a 23. hétben járok de azért én is gyakran gondolkozom a szülésen, hogy vajon mit fogok ott átélni, hogy mennyire fogom bírni...stb. De erősít a tudat, hogy a babámért bírnom kell! :) Csak attól tartok, hogy sokan riogatnak, hogy nehéz szülés lesz mivel elég vékony vagyok (44 kilóval kezdtem és most a 23. héten is 48. kilónál tartok!) il. nagyon keskeny csípőm van ... Ráadásul még elég fiatalka is vagyok, 20 éves leszek mire a pici megszületik, de nem bántam meg, hogy megatartottam! :) Nálunk anyai ágon, mindenki nehezen szült...Anyukám az utolsó szülésénél több mint 12 órát vajúdott, velem is nagyon sokat szenvedett! :(

2011. ápr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos azt mondták betegesen félek és lehet orvossal kéne beszélnem erről.Soha nem voltam félős ember de most mondhatni rettegek.Nem félek a szülési fájdalmaktól,hisz tudom,hogy ki lehet bírni azt a pár órát még ha fájdalmas és hosszú is!Az én félelmem az,hogy esetleg a babával vagy velem történik valami baj.De bízom benne egészségesek leszünk mindketten.

31 hetes kismama

2011. ápr. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

En az elso szulesnel abszolut nem feltem, nagy lelkesedessel vartam az idopontot. 40+5 napra indult be.

Megtapasztaltam a fajdalmat... Most a masodik terhessegemnel jobban tartok a szulestol, de amint kint van a baba, megszunik a fajdalom. Azota atertekeltem a fajdalmakat, amik adodhatnak... Nem tudom, hogy a szulesnel van-e fajdalmasabb - jobban mondva az utolso 1 orarol, amikor a tolofajasok vannak.

2011. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!