Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek az Elina...

Mi a véleményetek az Elina névről?

Figyelt kérdés
Pontosabban Elina Sára, mert két neve lenne. Nem tudunk dönteni a férjemmel a nevet illetően és valamiért mindig az Elinánál kötünk ki, de ezt sem érzem igazinak. Bár tettszik, nem tudom eldönteni, hogy tényleg akarom-e. Eddig akinek megemlítettem olyan furán nézett rám, egyedül a barátnőmön láttam, hogy tényleg tettszik neki. Tényleg olyan borzalmas lenne?
2012. júl. 12. 21:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt mondanám, hogy szokatlan! Egyébként szép, és a Sárával is jól cseng!
2012. júl. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, szerintem szép név, de ha nem érzed az igazinak, akkor érdemes még keresgélni kicsit.
2012. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%
Hát most nem akarlak megbántani,de....Az Elina becézése általában az Eli,amiből következik az elefánt.És,ha még ne adj' isten duci lenne az a kislány,akkor nagyon rosszul fogja érezni magát:( Esetleg az Alida? Amúgy a Sára tetszik,szerintem nagyon szép név!:) De lehet,hogy ezt elfogultságból írom,mert a keresztlánykámnak ez a neve:)
2012. júl. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon szép név, szép a csengése. A Sára nekem nem tetszik, de nem ez volt a kérdés. Szerintem a lágy Elinához kemény a Sára.
2012. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Elina nagyon szép! Én nem adnék 2 keresztnevet, mert a gyerek úgyis csak az egyiket fogja használni (mégpedig azt, ahogy ti elkezditek majd hívni) úgyhogy szerintem értelmetlen két keresztnév. De az Elina tényleg tetszik:)
2012. júl. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem szép név! És becézni is lehet szépen pl Lina, Lini, Linus....
2012. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
Szerintem nagyon szép és ritka név.., én csak most olvastam először itt..:) Jó választás szerintem, későbbi időkben biztos sokan megdicsérnék milyen szép neve van ..:)
2012. júl. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A két névben meg esetleg az a jó, ha valamelyik nem tetszik nem úgy fogják hívni! Kettő konkrét ismerősöm van akit gyerek korától kezdve mindenki az első keresztnevén szólítottak, az egyik átanyakönyveztette magát a második nevére (az elsőt teljesen kitöröltette), a másik lányt akit meg évek óta ismerek csak most említette, hogy ez a második keresztneve amin mindenki szólítja! Az unokaöcsémnek is kettő keresztneve van, a család egyik fele így, a másik úgy hívja, ha az anyuja mérges rá akkor nyomatékosan mindkét keresztnevét mondja :)! Szóval szerintem egyéniség függő!
2012. júl. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Még sosem hallottam ezt a nevet, és nekem nagyon tetszik. Viszont a Sára meg szerintem borzalmas. Nem tudom mitől lett ilyen nagy divat név. azaz tudom, de...
2012. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan mintha az Edina lenne elírva. Izlelgetem, és nem tudom eldönteni, h tetszik-e? De inkább nem mint igen.


Azt viszont tudom, ha egy kicsit is idegen a név még véletlenül se add a gyerekednek. Ismerősöm is olyan nevet adott a kislányának, ami nem az igazi volt. A kislány már 4 éves és még mindig idegen neki a név. Nem is szólítja senki nevén a kislányt, még becézett formáján se nagyon ...

2012. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!