Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes vagyok. A számban...

12hetes vagyok. A számban megjelent egy herpesz. Ez baj?

Figyelt kérdés
Lehúzom az alsó ajkam,és ott belül.
2012. júl. 13. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, ha tenyleg herpesz akkor hasznalhatsz zoviraxot, de semmi baja nem lesz a babadnak. ilyenkor az immunrendszered kicsit le van gyengulve, ezert a herpeszre is hajlamosabb a szervezeted. Viszont ha belul van az inkabb afta nem herpesz. Attol sem lesz baja a picinek. :)
2012. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A herpesz nem játék, kolléganőm is azonnal kapott gyógyszert, amikor terhesen herpeszes lett.

De szerintem is inkább aftád van, sajnos kell 4-5 nap, amíg elmúlik.

Utána válts fogkefét, ne igyon utánad senki és te sem más után.

2012. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A szájherpesz nem gond, a babára nézve egyedül a nemi szervi herpesz jelent veszélyt. Amióta terhes vagyok, már 5 alkalommal kijött a számon. Ilyenkor legyengült az immunrendszer, hajlamosabb vagy a herpeszre is.
2012. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó hetekben volt herpeszem a számon. A nődoki egyből kérdezte, hogy ugye nem először van.

Ha életedben az első, és herpeszről van szó, akkor hívd a dokidat, kb most. Adnak rá valamit, mert nem játék.

Ha már volt máskor, akkor nem lesz semmi gond. Zoviraxon kívül van még valami gyógynövényes is. A zoviraxot belülre nem lehet használni.

Ha belül van, akkor lehet, hogy afta.

2012. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is belül van, én voltam vele bőrgyógyásznál, azt mondta herpesz. Zovirax kenőcsöt adott rá, teljesen feleslegesen mert a tájékoztatón is rajta van hogy azt nem lehet belülre használni. Szóval kb semmit nem tudok ellene tenni, de nekem kb egy hét alatt elmúlik.

Terhességem előtt kezdődött kb egy hónappal, azóta minden hónapban kijön. Gondolom a (még jobban) legyengült immunrendszer miatt. Mert aki nem terhes, annak is azért jön ki mert nem elég erős az immunrendszere.

Ne aggódj, semmilyen gondot nem okoz.

Boldog Babavárást!

35 hkm

2012. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2012. júl. 13. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!