Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg jó ez a terheléses...

Tényleg jó ez a terheléses vércukor érték?

Figyelt kérdés

Éhgyomri: 5,4mmol/l

Terheléses: 0,7mmol/l

A cukros löttyöset csináltuk, a megivása után a vért pontosan 2 óra múlva vették le.

A doki csak rápillantott, hogy nem magas-e, de igazából nem nézte meg. Szerinte ez tökéletes.


2012. júl. 13. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
0,7 ? ez komoly? Ez baromi kevés...ez jó a dokinak??? Nem írtad el?
2012. júl. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem írtam el. Olyan rosszul voltam már addigra, hoy majdnem elájultam, pedig nem vagyok egy szédelgős, ájulós típus.
2012. júl. 13. 19:34
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nekem terhességi cukim volt az első babámmal de úgy tudom ez is rossz ha nagyon alacsony :(! Most még elötte vok a cuki vizsgálatnak.
2012. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én is attól félek, hogy valami nem stimmel. Az első terhességemnél az éhgyomri 4,6 mmol/l, a terheléses 3,2 mmol/l volt. Az akkori dokim (ő már nem rendel az sztk-ban) csak annyit mondott, hogy kicsit alacsony, de nem baj. Ez a mostani érték viszont engem is megijesztett.
2012. júl. 13. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kevés!!!!
2012. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nekem terheléses előtt 5,2 volt

utána meg 3,6 ..

2012. júl. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Sztem kérdezz rá mindenképp más dokitól is!!
2012. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
elmondom amit en tudok, pont kedden voltam endokrinologusnal, jo nevu, erti a szakmat. nem vagyok ugyan terhes de mi is babara gyurunk. nekem 5,8 lett a 0 percesem ami nem sokkal magasabb mint a tied, de erre is mar majd kiugrott a szekebol, azt mondta ra szo szerint, hogy katasztrofa, hiaba van meg eppen hatarerteken belul. mondtam neki erre, hogy azert nem ertem mi lett a cukrommal terhesseg utan, (sajnos azota zavarodott meg) mert terhesen 4,3 volt az ehgyomrim, es 4,8 a 2 oras terhelt, direkt meg is neztem. erre mondja, hogy persze ez jo is...lett volna, ha nem vagyok terhes, de terheseknel mar ez is viszonylag magasnak szamit, mivel a baba miatt csokkennie kene ilyenkor egy picit a cukornak, es hogy ok a terhes 0 perces vercukrot 4 alatt szeretik, persze azt hozzatett, hogy ettol meg termeszetesen a nogyogyaszok kapnak sikitofraszt de ez akkor is igy van. szoval a te 5,4-ed is mar eleg magasnak szamit, amivel en mar nem csak a nogyogyaszt keresnem fel, hanem szakembert, pl endokrinologus, dietetikus, mert ez bizony nagyon kozel van a terhessegi cukorhoz, persze ha elotte nem volt gond a cukroddal, ha meg amug is volt, akkor meg mindenkeppen dietaznod kellett, tehat tudod mirol beszelek. valoszinuleg igy is kell majd. a 0,7 pedig annyira kritikan aluli, hogy csodalom, hogy hazajutottal a vervetelrol, es azt meg kulon nem ertem, hogy a nogyogyasz miert hagyta annyiban. ez az ertek pocsek, tehat mindenkeppen nezesd meg valaki massal is! remelem minden rendben lesz veletek.
2012. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, azt meg elmondom, mert lattam mas is irt be ertekeket, hatha erdekel meg valakit, hogy az sem normalis, hogy a 2 oras cukor a 0 perces ala esik.
2012. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!