Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most derült ki hogy terhes...

Most derült ki hogy terhes vagyok 7 hetes. Van 2 házi cicánk meg kell tőlük szabadulnom a toxoplazma miatt? És eddig nem kaphattam el? Annak milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
A cicák lakásban vannak és be vannak oltva.De akkor is ki tudja :S Ha maradhatnak akkor meg mire figyeljek,hogy ne kaphassam el? Köszi a válaszokat!
2012. júl. 15. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:

dokitól kérj beutalót toxoplazma szűrésre (vérbétel) ott kiderül, hogy átestél-e már és akkor védett vagy (ha átestél, az sima influs esetleg hasmenéses tünet volt, lehet, hogy észre sem vetted)

ha átestél, akkor semmi félnivALÓD, MERT védett vagy

ha nem estél át, de épp nem vagy fertőzött, akkor meg csak annyi, hogy nagyon kel figyelni azaz:

-ne simogasd vagy ha igen, kézmosás, fertőtlenítés

-ne almozd, ne te vidd állatorvoshoz stb

-ne hagyd, hogy nyalogasson

-alapos porszívózás gyakran, hogy a lehullott, megnyalt szőrével minél kevesebbet érintkezz


-magától értetődő, hogy az ágyból tedd ki, ha tudod, a hálóba se nagyon engedd be

-minél kevesebbet érintkezz vele, de azért nem kell szegényt burokba rakni:)

egyszerűen csak kerüld el

2012. júl. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bocs a sok elgépelésért, :)
2012. júl. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia


nekunk is volt cicank meg mielott terhes lettem, de emiatt nem szabadultunk meg tole. arra vigyaz amit az elozo is leirt. az almot semmi fele keppen ne te takaritsd, ha megis akkor gumikesztyu es maszk. fertotlenitsetek az alomtalat cserekor. illetve sok kezmosas.

jo tanacs azert majd idovel kezdd szokatni oket ahhoz hogy ne ok legyenek a kozpontban, mert nagyon meg fogja a cicusokat viselni ha megszuletik a baba es hirtelen hatterbe szorulnak.

2012. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! a háziorvostól kell kérnem a beutalót? régebben is voltak cicáim lehet akkor már átestem rajt de fő az óvatosság!
2012. júl. 15. 11:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az első írja!

Nekem az orvos kérte a toxoplazma szűrést a többi vizsgálattal együtt, amikor említettem neki, hogy van egy macskám!

Nekem is be van oltva, féregtelenítve, bolhátlanítva, azóta nem megy ki a lakásból(nem is tudna, mert emeletes lakásban lakunk).

Viszont érdekes volt az eredmény, gyerekkoromban is volt cicám, meg mindig is állatsimogató voltam, mégsem estem át a fertőzésen, negatív lett az "aktív" és az "átesett" eredmény is!

Boldog babavárást!! :)

34hkm

2012. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első vagyok

én is anno befogadtam mindenféle taknyos kóbor macskát, mégsem kaptam el soha:)

ha még nem voltál első trimsezteri vérvételen, akkor aki kiír rá (vagy a háziorvos vagy a nődoki), annak mondd, hogy ikszelje be ezt a vizsgálatot is, csak annyi, hogy plusz egy fiolával vesznek le vért.

nekem a házidokim nem volt hajlandó, mert szerinte áá, minek, előbb kapom el a toxot szerinte nyersebb hústól/tejtől vagy mosatlan gyümölcs/zöldségtől.

így én kénytelen voltam elmenni fizetősbe, de a mammutban asszem 3000 ftért megcsinálták.

az a fontos, hogy ha még nem estél át rajta de most lenne akkut fertőzésed éppen, akkor antibiotikumot kell szedned a terhesség végéig, de ennyi, más dolgod nem lesz

2012. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm értem :) nem voltam még vérvételen de már ideje de az első vérvételes papírt a védőnőm adta,de hozzá csak 2 hét múlva megyek. vagyis volt vérvételem a múlt héten de az a 12.heti nyakiredőn volt.
2012. júl. 15. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!