Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok sokat...

4 hetes terhes vagyok sokat hallok erről a toxoplazma veszélyről. Nekem is van benn kiscicám és én is takaritom! Ha megfelelő a higénia akkor is árthat a babának?

Figyelt kérdés
2008. dec. 19. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha be van oltva akkor nem àrthat,de a wc-t ne takaritsd!

A betegség vizeleten és ürüléken keresztül,illetve azokbol tàvozo gàzakbol kaphato el.

Az elsö legyen egy àllatorvos,ahovà elviszed kivizsgàltatni,a màsodik:

szeretgesd,de ne cseréld a wc-jét!

A harmadik:kérj egy vizsgàlatot!

Én is ugyanigy csinàltam,semmi bja nincs se nekem se a babànak,se a cicànak:)

Màr a 30. hetet is betöltöttem,a cicàt nem kell sehovà se elajàndékoznom!

De ne feled!

Kivizsgàlàs neked is és a kedvencednek is!

2008. dec. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Csináltass toxoplazma vizsgálatot,abból egyértelműen kiderül,hogy átestél e már rajta.Ha igen,semmi gond,ha nem akkor tartsd távol a macskát magatoktól.Ha most a terhesség elején kapnád el,abból nagy probléma is lehet.Nem szabad elbagatelizálni.Én imádom az állatokat,de a gyerekeim sokkal fontosabbak náluk.A toxo nagyon komoly fejlődési rendellenességeket,szellemi fogyatékosságot okozhat,ha a terhesség elején esik át a kismama rajt.És van akinél teljesen tünetmentesen zajlik,max gyenge influenzaszerű tüneteket produkál,amivel nem biztos,hogy orvoshoz mennénk.Én mindenképpen a szűrést javasolnám,és említsd meg,hogy van cicád.Mondjuk én gyerek mellett lakásba semmiképpen nem tartanám,meg amúgysem.Szerintem az udvaron a helyük,nem bezárva pont azért mert szeretem őket.

2008. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Csatlakoznék az első hozzászólóhoz.Attól,hogy baba lesz,attól még nem kell a cicát eltüntetni otthonról.Nálunk is van,nem nyúlok az alomhoz,és semmi bajunk.32 hetes kismama.
2008. dec. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A cicát is el tudod vinni toxoplazma szűrésre, és akkor kiderül, hogy hordozza -e vagy sem. Nekem sajna el kellett ajándékoznom a cicámat, de nem ezért. (Nagyon goromba volt, időnként lesből karmolva támadott, nem mertem kockáztatni a babát. Befogadott cica volt, nem tudtam már leszoktatni erről. :((( De az vígasztal, hogy nagyon jó helyre került. )


Boldog babavárást!

2008. dec. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Terhesség allat már rutin szerüen vizsgálják,hogy voltál-e toxoplazmás.Rád nézve ártalmátlan de a babára súlyos idegrendszeri károsodást okoz.Ha mégis bekövétkezne a fertözés akkor kell szedni rá gyogyszert igy nem lesz baj.Hozzá tenném átestem rajta ill.lakásban nem tartok macskát,semmi féle állatot.
2008. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:terhesség alatt már nem vizsgálják rutinszerűen,ugyanis kivették a kötelező vizsgálatok körül,nálunk 5000ft.

Én az első 2 terhességemmel beleestem a rutinszűrésekbe,a harmadiknál már nem,akkor már kérni kellett,és fizetni érte.

Sajnos ezt már nem támogatják:(((

2008. dec. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!