Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ájulás ellen tippek, praktikák?

Ájulás ellen tippek, praktikák?

Figyelt kérdés
6 hetes terhes vagyok, és ma sikeresen megvolt az elsö ájulásom, boltból hazafelé egyszer csak elsötétült a világ és azt vettem észre h a földön vagyok és egy rakás ember áll körülöttem :( semmi elöjele nem volt. valakinek valami praktikája, mit egyek vagy mit tegyek h megpróbáljam elkerülni az ilyeneket?

2012. júl. 15. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Víz és szőlőcukor mindig volt nálam. Néha a zsebemből majszoltam a buszmegállóban. :)

Csak egyszer ájultam el, remélem neked sem lesz többször részed ebben.

Ha alacsony a vérnyomásod esetleg igyál kávét. Tapasztalatom erről nincs, mert hánytam ettől is. :)

2012. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

És nem is volt semmi előjele?

Nekem a fiammal voltak éhségrohamaim. Volt, hogy 8-kor megreggeliztem, és elmentem otthonról, és 9-kor már leesett a cukrom, és majdnem elájultam az éhségtől. (Jól meg is híztam terhesen.) De azért én éreztem, hogy baj van, mert jöttek a fekete foltok a szemem elé, a hideg izzadás, a szédülés. Úgyhogy nálam is mindig volt szőlőcukor, csoki.

Az egyenletes étkezés fontos, inkább egyél többször keveset, de soha ne legyen üres a gyomrod.

2012. júl. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia nekem a 20. héten sikerült elájulnom, szerencsére itthn ,és nem lett semmi baj, a 3 évesem keltegetett , hogy ne aludjak, szerencsére nem ijedt meg, illetve nem fogta fel, hogy most mis is történt.


a kávé nem igazán vált be nálam, felpörgeti a szívverésem a vérnyomás lenn marad.

ellenőrizd a vérnyomásod, nekem elég alacsony azért ájuldozok. ilyenkor arra kell figyelni

vérnyomás emelő dolgokat enni,inni

mikor érzem, hogy leesik a vérnyomásom gyorsan iszom valami jó hideget, narancslé, esetleg egy kis bubis vizet, rögtön jobban leszek.

kólát is ajánlják, de én amúgy is nagyon ritkán ittam, terhesség alatt meg méginkább ritkán.

2012. júl. 16. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Terheség elött arra kellett figyelnem h ne egyek olyant ami fölnyomja a vérnyomásom, mióta terhes vagyok 100/60 ugyh elég alacson.kávét azelött sem ittam ugy nem hiszem h most fogok.hát különösebb elöjele nem volt, egyik pillanatban még sétálok hazafelé, aztán elkezdett szakadni róllam a viz, kb 2-3méterre volt egy pad oda próbáltam menni h leüljek de nem jutottam el addig. hát mostantól én sem mozdulok ki szölöcukor és viz nélkül és nagyon remélem h ez volt az utolsó. köszi szépen a tippeket :)
2012. júl. 16. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!