Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémiáról mik a...

Terhességi toxémiáról mik a tapasztalatok? Tényleg meg lehet betegedni a kutyáktól/macskáktól?

Figyelt kérdés
39+4 hetes km vagyok és magas a vérnyomásom (140 körül mozog), II-III. fokban érett a lepényem és nagyon vizesedek. Sajnos nem tudom elkerülni, hogy ne érintkezzek a kutyáinkkal és a macskáinkkal. Lehet, hogy toxémiás vagyok?
2009. júl. 13. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a terhesséhi toxémia és a toxoplazmózis két külön dolog, az első egy mérgezéses tünetekkel járó betegség, a második pedig egy macskakakában élő élősködőtől kapott fertőzés. Nem?
2009. júl. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: A vérnyomásod nem magas, a 140 a normális felső határa, 39 hetesen meg az lenne furcsa ha nem vizesednél, a méhlepény érettsége pedig a terhességi kornak megfelelő, ki ijesztett meg? Semmi bajod a leírtak alapján:)
2009. júl. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az első válaszolónak, a toxémia és a toxoplazmózis 2 különböző dolog. Ha az orvosodnak mondtad, hogy van macskád, akkor biztos megnézték, hogy van-e a véredben ellenanyag. Ha régóta van macskád, már valószinűleg átestél a fertőzésen, és akkor védett vagy te is és a baba is. Egyébként nem a macska fertőz, hanem az ürüléke, ezért elég, ha más takaritja helyetted. De szerintem ez már mindegy is, hiszen mindjárt szülsz :)
2009. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! megnyugodtam. Nem ijesztett meg senki, csak azért aggódom, mert a lepényemet a 32. héten nézték és akkor is II-III. fokban érett és a vérnyomásom is akkor ugrott meg. Előtte sokszor olyan alacsony volt, hogy megmérni is alig lehetett. A vizesedés is kb akkor kezdődött. A macskák kb 1 hónapja vannak itt, de a kutyákkal már évek óta együtt élünk. Az udvaron mindig nekem kell takarítani az állatok után, ezért gondoltam rá, hogy lehet tőlük kaptam el vmit.
2009. júl. 13. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:
A toxémia totál más, mint a toxoplazmózis.A toxémia:magas vérnyomás+fehérje a vizeletben+hirtelen súlynövekedés(vizesedés).Tudom, nekem ez volt.
2009. júl. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És veled mi volt? Rendbe jöttél? Ugye nem lett semmi baja a babának? Nem kellett beindítani a szülést?
2009. júl. 13. 15:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem toxoplazmozist állapitottak meg.16 hetes vagyok,én is aggódom.Nekem csak annyit mondtak hogy ki kell vizsgálnom.Remélem baja nem lesz a babónak.Amúgy nincs macskám se kutyám,és mégis...
2009. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Elsősorban a macskák terjesztik a toxoplazmózis fertőzést,az ürülékükben található!Kérj vérvételi vizsgálatot,az kimutatja,hogy fertőződtél-e vagy sem!Ha régebb óta macskáztál volna,akkor a szervezeted hozzászokik,de ha csak most,akkor elképzelhető a fertőzés,de a legjobban az 0RH negativos nők a veszélyeztetettek.Egy vérvételt mindenképpen megér!Bocsi,nem akartalak rémisztgetni,de van saját tapasztalatom ezzel kapcsolatban!

Reméljük a legjobbakat és ha megszületik a baba,akkor emlitsd meg ezt a fertőzés-lehetőséget és akkor meg tudják nézni a babát is!Biztos,ami biztos!Inkább ne legyen baj!

Könnyű szülést kivánok neked és jó egészséget!

2009. júl. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem kaptatok tajekoztato papirt a vedönötöl a toxoplazmozisrol? Ez egy fertözes amit macska ürüleke vagy mosatlan zöldseg, vagy föld közeleben termett gyümölcs okozhat (dinnye, eper, stb..) hangsulyozom MOSATLAN, igy nyugodtan lehet enni barmit ha megfelelöen megmosod, gondolom ezt kismamaknak nem is kell mondani. Ha macska közeleben elsz huzamosabb ideje, valszeg atestel mar a fertözesen, aminek a tünetei olyanok mint egy nathae. (ezert nem tudjuk, hogy tulestünk e rajta vagy sem.) Ha aggodsz, hogy esetleg fertözött lehetsz, nyugodtan kerheted hogy egy vervetel alkalmaval tisztazzak, antibiotikummal kezelik (ha csak nem mar nagyon regota fertözött vagy, az arthat a babanak). Emlitetted, hogy egy honapja vannak a macskak, az en vedönöm szerint egyebkent a kutya ürüleke nem fertöz. Direkt rakerdeztem, mert van szobakutyank. (lehet, hogy ez hülyeseg, de nekem nem lett toxo.-m) Szerintem ha nem voltak nathas tüneteid az utobbi idöben, ne aggodj valoszinüleg mar at is eshettel ezen a betegsegen tudtodon kivül.
2009. júl. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!