Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki átesett abortuszon, az a...

Aki átesett abortuszon, az a későbiekben kiderülhet? Mármint hogy azt jegyzik valahol?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 08:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már volt sajnos. Az adott kórházban, tehát ahol elvégzik a műtétet, annak a kórháznak a rendszerében benne van, kvázi mint egy digitális kórlap. A neved alatt felugrik az összes ott végzett műtét, akármi. Sehol máshol.
2012. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
plusz ha megit terhes leszel es megtartod a babat, a vedono a terhessegi kiskonyv kialliasakor meg fogja kerdezni, hogy volt e abortuszod, vagy vetelesed, amit a sajat erdekedben be kell vallani, es akkor az is bekerul a kiskonyvbe.
2012. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A 2.-nak igaza van, valóban nekem is bekerült a kiskönyvbe, de nekem megkérdezte a védőnő, hogy apuka tud-e róla, mert ha nem akarom nem írja bele. De én mondtam, hogy tud róla, nyugodtan beleírhatja. 1. voltam.
2012. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez nem éppen így van...

Két eset van: vagy vki hazudik róla, vagy megmondja és akkor beíkszeli a védőnő: kis rublika a könyvben, át is siklik rajta az ember szeme. Nem reklámoz a védőnő sem, csak anamnézishez szükséges.

2012. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

A kiskönyvbe beírják a tehességeket. De ugye azt orvoson/védőnőn kívül nem kell csak neked látnod. A kórházban pedig nem nagyon foglalkoznak vele szerintem.


Off:

Utolsó: jobb esetben nem reklámozza a védőnő. Én ismerek egyet aki azért jár ki a kismamákhoz, hogy egyik helyről a másikra vigye a híreket. A nagy késen kívül nem áll meg benne semmi. Már mindenkinek elege van a pletykáiból. Pl bement egy nő, hogy nem akarja megtartani a babát, mert becsúszott és már a korban is benne van. Segítsen neki elintézni, mert nem tudja hova menjen. Még aznap délutánra mindenki tudta, hogy mit tervez szerencsétlen nő.

2012. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem, h nem reklámozza alapértelmezésben, hogy azt se kell megkérdeznie, h mikor volt, hogyan történt stb. Rublika: abortusza volt-e? jelöli, ha igen. Az már más dolog, hogyha megmondják neki, ezzel visszaél. DE ez gusztustalan!

Amúgy a kórházas dolog meg igen úgy van, ahol elvégezték ott kötelező ezt regisztrálni, mikor történt, hogyan történt...stb. de csak ott. Ha másik helyre megy át a kismama, ott nem fognak tudni róla, max. a kezelőorvosa. (Mert annak azért érdemes elmondani!!)

2012. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
de miért fontos elmondani?a barátnőm terhes de nem mondta el az orvosának,hogy volt 5 éve abortusza,de most fél hogy valahogy kiderülhet,mert hazudott róla
2012. júl. 16. 10:22
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
ez nem hogy gusztustalan dolog,de őket is köti a titoktartás ezért akár repülhetne is a munkahelyéről....bocs az off.ért
2012. júl. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem akarja, akkor ne mondja el. A jelentősége szinte 0. Nekem 2 volt, és csak 1-et vallottam be, soha nem kérdeztek vissza rá, már utólag megbántam, hogy egyáltalán bevallottam azt az egyet is.
2012. júl. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Én egy konkrét példát tudok, a kórházi szobatársam volt a csaj.

Jött a kh védőnője, és ott helyben mindenkinek az adatait felvette, nem foglalkozva azzal, hogy ezek mennyire bizalmasak is lehetnek.

Szegény csajon látszott, hogy mennyire kellemetlenül érzi magát, amikor a hány terhessége volt, és mi lett a vége résznél az elsőnél csak annyit tudott mondani, hogy "túl fiatal voltam még".

Mert a többi szobatársnak qvára semmi köze nem volt hozzá...

2012. júl. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!