Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek egy ilyen helyzet...

Mit tennétek egy ilyen helyzetben? Terhes vagyok a legjobb barátomtól

Figyelt kérdés

14 éve jóban vagyunk.Általánosban még nem voltunk olyan jóban,de gimiben közel kerültünk egymáshoz,másfél évig együtt voltunk,de szakítottunk.7 hónapja megint együtt vagyunk,de titokban,mert a családom utálja,mert amíg külön voltunk,lefeküdt a nővéremmel is és hát eléggé nagyképű és sznob tud néha lenni és az én barátnőim sem szeretik annyira.


Igazából csak szexkapcsolat van közöttünk és olyan,mint a legjobb barátom,mindent megbeszélünk egymással.Most viszont terhes lettem és nem tudom,hogy hogyan döntsek.

Nem azt szeretném,hogy helyettem döntsetek,hanem hogy tanácsot adjatok.


Ismerem a múltját,tudom,hogy elég sok zűrös ügye volt,de amióta együtt vagyunk,valahogy más lett.Nem azt mondom,hogy nem jár el bulizni vagy nem balhézik néha,mert de.Viszont nincs minden nap más nő/lány az ágyába és elég sokan megjegyezték,hogy normálisabb lett.


Hozzáköltöztem már 5 hónapja,mert van egy elég nagy lakása.Attól félek,hogy ő nem akarja majd a babát,mert nem éppen olyan,mint egy apuka.De nélküle nem tudnék felnevelni egy kisbabát.Viszont esélyes,hogyha kiderül,hogy gyerekünk lesz,akkor a családom teljesen elfordul tőlem és csak a párom marad.


Egy ilyen helyzetben ti mit tennétek?

Megtartanátok a picit vagy elvetetnétek?(örökbe adni nem tudnám)

Hogy közölnétek a párotokkal,hogy gyereketek lesz?

És a családotokkal?



Mind a ketten egyetemre járunk.



2012. júl. 16. 09:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Így leírás alapján egyértelműen NEM. Ez az a szituáció amikor ő tuti nem érett arra hogy gyereke legyen.

Szerintem ő baromira élvezi ezt az egyedülálló ide oda csapongó bulizó pasi szerepkört, és azt írod még mindig vannak balhéi, nem annyi de vannak.

Ne legyenek illúzióid, egy baba vállalása egy nagyon jól működő SZERETETEN és szerelmen alapuló kapcsolatot is megterhel, nemhogy egy saját bevallásod szerint is csak szex alapon nyugvót.

Ne legyenek kétségeid hogy ha ott fog ordítani a baba esetleg neked is lesznek testi változásaid, fáradt leszel és kialvatlan, akkor máshoz megy majd.

Ott állsz majd egy csecsemővel egyedül.

Persze lehet hogy a családod nem fordulna el tőled mégse ha már ott van a helyzet (én pl. biztos nem küldeném híd alá a lányom ha hazajönne egy babával).

Én elvetetném a helyedben. Normális szeretetteljes kapcsolatba vállalj majd babát!!

2012. júl. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%

első vagyok, főleg ha mindketten egyetemre jártok, jövedelmetek miből lenne? És ha babát vállalsz halasztani is kell, mert nem hiszem hogy ez a fickó teljes mellszélességgel támogatna ha épp terhesen vagy szoptatós anyuciként vizsgázol tanulsz stb.stb.

És a diploma után se tuti, hogy állása lesz akár neki akár neked.

2012. júl. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az én részemről vannak érzelmek is,nem csak szex és talán(néha úgy érzem),hogy ő sem csak a szex miatt van velem.A pénz pedig nem gond,mert ő és a szülei elég gazdagok,és valószínű,hogy az egyetem után lesz munkája.
2012. júl. 16. 09:30
 4/12 anonim ***** válasza:

Én nem tartanám meg. És nem hagynám magam tovább kihasználni sem. Mert abból amit leírtál úgy jön le.

Hogy tudtad neki és a nővérednek megbocsátani, hogy együtt voltak?

2012. júl. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Szia,

én csak a tapasztalatomat tudom leírni:

én hasonló helyzetben megtartottam,külön mentünk,soha,egy pillanatra sem bántam meg,hogy nem mentem abortuszra, viszont a gyerek egy életre összeköt azzal,akitől van,ha akarod,ha nem!(17 év telt el,elég hosszú idő ahhoz,hogy tudjam,ez tényleg így van)

2012. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Először is, mond el neki és utána átgondolod, hogy reagál. Én nem tudnám sem elvetetni, sem örökbe adni, Te tudod, hogy tudnád ezeket feldolgozni én megtartanám. A párod azért sejtheti, hogy akár véletlenül is teherbe eshetsz. Gondold át, hogyha elhagy és a családod is elutasít, akkor egyedül is fel tudod-e nevelni. Mennyi van még hátra az egyetemből? Hány hetes vagy? Bár számomra elég megdöbbentő az, hogy a családod elfordul Tőled és az unokájuktól.
2012. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nytimi ***** válasza:

Én is azt mondom , hogy gondold át! Legelőször is mond el neki! Ültesd le és mond meg neki , hogy most komolyan komoly dologról akarsz vele beszélni, és hogy ez egy olyan dolog amiben nem dönthetsz egyedül! Meglátod, hogy reagál. Az is lehet, hogy megijed és egyből szakítani is akar veled( ezt csak azért írom mert megeshet és hogy ne érjen nagyon váratlanul) De az is lehet, hogy jól áll a dologhoz majd, nem tudhatod mi zajlik egy férfi agyában ilyenkor. Az én párom mikor megtudta azt mondta, hogy semmi féle képpen nem tarthatjuk meg! megijedt! aztán kb 3 nap mulva mástol hallottam vissza, hogy másnak mesélte nagy örömmel , hogy apuka lesz(pedig még nem is volt biztos)

A lényeg , hogy mond el neki, engedd, hogy megeméssze, beszéljétek meg, és így közösen döntsetek!

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2012. júl. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

En is hasonlo helyzetbol tartottam meg a babamat. A szuleim annyira utaltak, hogy folyton veszekedtunk miatta otthon, a vegen mar nem is mentem haza.

Aztan mikor megmondtam neki a babat, akkor kozolte, hogy neki ugyan nem kell.

En megtartottam, hazamentem, elmondtam anyunak, hogy terhes vagyok. Es a gyerekem szeretem, szeretem a gyerekem gyereket is erosebb volt, mint a srac utani utalat.

Szoval en a szuleim segitsegevel fejeztem be az egyetemet es imadom a lanyomat. Soha nem bantam meg egy percre se, meg akkor sem, ha az apja csak egyetlen egyszer latta eleteben, mert nem volt ra kivancsi.

2012. júl. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Beszéld meg vele és természetesen a családoddal, semmiképpen ne dönts nélkülük. Nem tudhatod hogy reagálnak. Ha jól akkor megoldódott a dilemma, ha rosszul, akkor még mindig ráérsz agyalni.

Hogy hogy közölném. Természetesen nem halogatnám sokáig a dolgot, mivel ha abortuszra kerülne a sor (remélem nem fog), akkor jobb lenne minél hamarabb. De azért varnék egy nyugodtabb pillanatra.

2012. júl. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az a legtisztább, ha először a pároddal leültök megbeszélni, hogy most akkor mi legyen? Majd mondd el a szüleidnek is.

Viszont arra gondolnod kell, hogy ez a pasi csak egy pasi, aki nem biztos, hogy ki fog tartani melletted. Viszont a szüleid egy életen át a szüleid lesznek. Egy pasi nem ér annyit, hogy a szüleiddel haragban legyél miatta.

Nincs mit kertelni ezen a dolgon, a párod és a szüleid is tudják, hogyan készül a gyerek. Egyszerűen mondd el és kész.

Milyen idős terhes vagy?

2012. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!