Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33hetes vagyok és hörgő...

33hetes vagyok és hörgő gyulladásom van az orvos augmentint irt fel 3x1et 7napig nem tudom elérni a nőgyógyászomat merjem szedni? Nem lessz baja a picinek?

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is 33 hetes vagyok és én is ugyanígy jártam csak kettő héttel ezelőtt. Nekem nem írt fel a doki gyógyszert, mert azt mondta, hogy ő kismamáknak soha nem szokott gyógyszert javasolni, maximum ha 38 fok fölé megy a lázam akkor egy algopirin. Engem a következők raktak rendbe: oscillococcinum ( homeopátiás bogyó, kismamák is szedhetik), kamilla tea inhalálás, kamilla teát ittam is rengeteget mert gyulladás csökkentő, málna szirup vagy befőtt vagy dzsem, nagyon tömény, de gyulladáscsökkentő és a lázat is leviszi. Viszont itt olvastam már, hogy több kismamának is írtak fel augmentint, akkor biztos lehet szedni.


[link]


Mindenesetre ezen a linken találsz róla több információt is. Gyógyulást kívánok neked, gondolom, hogy most milyen rosszul érzed magad, de koncentrálj a babádra és a gyógyulásra. Pihenj sokat!!!!!! Jó babavárást.

2009. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ,megpróbálom elérni az orvosomat,mert az a baj hogy nagyfoku astmam van és ezért nagyon fulladok.Igy meg főleg
2009. júl. 13. 22:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is szedtem antibiotikumot (sajnos nem tudom a nevét, mert külföldön) a 3. trimeszterben arcüreggyulladásra, kimondottan orvosi javaslatra, tudta, hogy várandós vagyok. Nem lett semmi gond. Megnéztem, nem ellenjavallt terhesség és szoptatás alatt, csak annyi van, hogy szólj orvosodnak róla.
2009. júl. 14. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amikor 10 hetes voltam, a nagyfiam skarlátos lett, kapott antibiotikumot,és megelőzésként nekem is szednem kellett, viszont a dokim szerint Augmentint nem lehet, úh. Semicillint írt, az nem árt a kismamáknak.
2009. júl. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
06:49 vagyok, az ugyanaz, mindkettő penicillin származék.
2009. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ezt szedtem kb. 1 hete vettem be az utolsót. Én is bepánikoltam tőle hogy miért akarnak ilyennel etetni, de a sok helyen azt mondták hogy ha nem vagyok érzékeny a penicilinre akkor nincs gond. És inkább ez mint valami szövődmény. Nekem gyulladás volt a szervetemben. Vannak olyan esetek amikor muszály. Pedig én is nagy antibiotikum ellenes vagyok. Ez volt egész életemben talán a 3. doboz amit beszedtem. Szóval ha kell, akkor kell.
2009. júl. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló vagyok. Közben itt olvastam a többi válaszolót is és lehet, hogy nekem azért nem írtak fel ilyen gyógyszert mert én allergiás vagyok az antibiotikumokra. Én is astmás vagyok ráadásul nem is allergiás astmám van hanem öröklött. :-( Sajnos a fulladásra nem találtam megoldást mert az astma elleni gyógyszerek károsak a magzatra, úgyhogy csak elviselni tudom, gyógyszerelni nem. Elérted már a dokid? Mit mondott?
2009. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!