Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes cukorbeteg kismama...

17 hetes cukorbeteg kismama vagyok! A betegségem nem a terhesség alatt alakult ki. Merckformin XR 500 mg-os tablettát szedek, este 1 szemet. Minden orvos mást mond! Ti mit gondoltok? Volt aki szedte és így hordta ki a terhességét?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy minden orvos mást mond, az egyik megijeszt a másik bátorít, nyugtat, a gyógyszerszedést és a baba egészségét illetően! Van orvos aki vetéléssel fenyeget, van orvos, aki meg azt mondja, hogy egyesek csak túl aggódják!
2011. nov. 18. 18:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Nem szedhetsz gyógyszert, inzulint kéne kapnod és diétáznod kéne.
2011. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szigorú diétát tartok, és a gyógyszer mellett jó a cukrom. A terhességem kezdetétől fogva tudtak róla az orvosok, a diabetológus elküldött, mondván azzal, hogy nem az ő kompetenciája a terhesekkel foglalkozni, majd a nőgyógyász dönti el, szedhetem e a gyógyszert vagy sem! Egyik orvos ezt mondd a másik azt, most jutott eszükbe elküldeni egy olyan szakemberhez aki erre specializálódott, nagyon kíváncsi leszek mit mondd majd!
2011. nov. 18. 19:01
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

"Terhesség és szoptatás

Terhesség ideje alatt a cukorbetegség kezelése inzulin-terápián alapszik. Közölje orvosával, ha gyermeket vár, úgy gondolja, hogy terhes, vagy terhességet tervez, hogy az orvos változtathasson a kezelésen.

Ez a gyógyszer nem ajánlott, ha Ön szoptat, vagy azt tervezi, hogy szoptatni fogja csecsemőjét.

Mielőtt bármilyen gyógyszert elkezdene szedni, beszélje meg kezelőorvosával vagy gyógyszerészével."

Ez a tájékoztatóból van.

2011. nov. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Gyógyszert tényleg nem szedhetsz. Egy terhességi, vagy sima cukros se szedhet terhesség alatt gyógyszert, ez biztos. Mindenki inzulint kap. Hol laksz? Már rég járnod kéne hetente, hogy ellenőrizzék, nem értem az orvosaidat.
2011. nov. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%

Szia!

Én PCOS vagyok, terhességi cukorbeteg voltam.

A betegségem miatt alapból napi 3*850 mg Merckformint kellett szednem+diétáznom+mozognom, a terhesség 14. hetéig pedig folytatni kellett a gyógyszerszedést pont a vetélés elkerülése végett, mert a PCOS betegek közt nagy a vetélési arány, még ha teherbe is tudnak esni (de az sem megy könnyen).

Mivel a 14. héten a terheléses vércukrom magas lett, így visszaállították a napi 3*-i gyógyszert.

Inzulint nem kaptam, mert a vércukrom nem haladta meg a határt (Csak 7,8 felett adtak volna, de nekem ez alatt volt. Van, ahol már az étkezés utáni 1 órával mért 7 egész feletti értéknél automatikusan inzulint adnak, ez változó).

Szülésig szedtem a gyógyszert, szoptatás alatt nem (pedig lehet akkor is a legújabb álláspont szerint, de a doki mégis azt mondta, hogy akkor ne szedjem).

Semmi baja a kisfiamnak!

Te ehhez képest minimális adagot szedsz!

(Az esti szedés lehet nem lesz jó, vagy kevés lesz, mert terhességben pont a reggeli-déli vércukrokkal szoktak gondok lenni, nem pedig az estivel, majd beszélj erről a dokiddal. Tudom, hogy ez hosszú hatású, amit te szedsz, de akkor sem mindegy szerintem, hogy mikor van bevéve, de lehet én gondolom rosszul!)

Nekem egy jó nevű doki tanácsolta a gyógyszer szedését a terhességem alatt is- Dr. Tűű László minősített diabetológus, endokrinológus szakorvos (MensMentis)!

Szóval lehet szedni terhesen is, nem kell aggódnod, eddig nagyon sok babát nyomon követtek terhesség alatt-szülés után és nem találtak sem fejlődési rendellenességet, sem fejlődési, sem idegrendszeri problémát azok között, akiknek az anyukája a terhesség alatt végig szedte a gyógyszert.

Viszont, ha nem PCO és nem inzulin rezisztencia miatt, hanem terhesség előtt kezdődő cukorbetegség miatt szeded, akkor lehet, hogy érdemesebb lenne inzulinra váltani.

Beszélj még neves diabetológus orvosokkal erről!

Amerikában egyébként teljesen bevált dolog pl. terhességi cukorbetegség kezelésre elsőként a metformin hatóanyag tartalmú gyógyszert választani! Ott sem írtak le problémát ezzel kapcsolatban, sok kutatás történt!

2011. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A Honvéd kórházban nagyon jó diabetikusok vannak. Én oda jártam, de ott mindenki inzulint kapott. Kérj egy beutalót oda. Teljesen profik és kedvesek.
2011. nov. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Látom itt is megoszlanak a vélemények! Sajnos azt érzem, hogy az orvosok igyekszenek a felelősséget kirázni a nyakukból! Én sem értek sok mindent! Nekem is PCOS-em volt és csoda, hogy teherbe estem! Hál Istennek napi többszöri vércukorszint ellenőrzéssel rendben van a cukorszintem, de elkeserítő, hogy eddig úgy éreztem nem igen maradt más csak a bizonytalanság!
2011. nov. 18. 19:58
 8/17 anonim ***** válasza:
Honvéd kórházba kérj beutalót dr Baranyai Évához. Ő a z egyik legjobb Mo-on a terhességi cukorbetegség kezelésében.
2011. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Hu, nem ugrott be a neve, ő tényleg a legjobb, legalább egy egy alkalmat megérne konzultálni vele, mert nem lennél kétségek között, mert én találkoztam pár kismamával, akit a gyógyszerről leállítottak és inzulint kapott.
2011. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az ajánlásokat, nagyon aranyosak vagytok és sokat segítettetek ezzel. Most kaptam időpontot egy szakemberhez, aki itt a megyénkben a legjobb állítólag ebben, de ha konzultáltam vele, feltétlen megírom, mit mondott és valószínű felkeresem a Baranyai Évát is!
2011. nov. 19. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!