Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis hogy ezert akarok...

Normalis hogy ezert akarok minel elobb szulni? Szerintetek onzo vagyok?

Figyelt kérdés
Mindennapos rettegesben vagyok,hogy jol van-e a babank odabent. Alapbol is keveset mocorog mar... Szinte nem is alszok ejszakankent,mert gondolkozok. Leirni is faj,de attol felek h ratekeredik a koldokzsinor. Manoka mar befordult ,de gondolom ugyanakkora az eselye. Ezert mindennap megbeszelem vele h nagyon siessen hozzank ki. Egyaltalan nem szeretnem min. a 40.hetig kihordani,mert az meg 3 het es barmi lehet vele. Jobb lenne meg neki bent? Idekint tudok ra figyelni es vegre megnyugodhatnek. Penteken leszek 37 hetes. Jov.heten mar babazni szeretnek. Pentek utan mindenfele szulesbeinditoval szeretnek probalkozni. (bar tudom h akkor jon amikor o szeretne). Szerintetek bezakkantam teljesen vagy ez vmien szinten normalis reakcio?
2012. júl. 18. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Rettegni nem kell, a tapasztalat azt mutatja, h 36. hét után odabent már nagy baj nem lehet (ha addig minden oké volt) , a köldökzsinórtól meg ne félj, ha rátekeredik megfulladni nem fog (úgy képzeld el, mint egy félkemény gumicsövet, tehát nem szorul ), max. a szülésnél lehet kicsit macerásabb, DE amit javaslok, hogyha vized folyik el először, ne ugorj fel hirtelen, és akkor ez a gond is 90%ra "kipipálva".
2012. júl. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Csak elmeselek valamit:)

17 hetes vagyok, nagyon picike. 160 cm, 55 kg, a medencem es a csipom nagyon keskeny, picike. Fogadtam szulesznot egy hete, ellatott instrukciokkal. Azt mondta, hogy agykontrolozzak, a 37-38. heten jo lenne megszulni a babat, mert tul nagy lesz. Es igaza van, mert a dokik csak azert szamolnak 40. hetet, mert az utolso mensi elso napjatol szamoljak. Amugy 38 het az, amit bent kell toltenie a babanak :)) szoval en mondogatom neki minden nap, hogy ket hettel elobb jojjon :)) akkor mar megnott akkorara, amekkoranak lennie kell:))))

37-38. hetre szuletett babak teljesen egeszsegesek, felkeszultek a kinti letre :)

Noverem kisfia a 36. heten szuletett 3300 grammal. Most 13 eves egeszseges nagyfiu :))

2012. júl. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első fiam 36+0ra született (már 34 hetesen elindult, visszatartották), 3280g és 51 cm lett. Nagyon besárgult, 10 napig voltunk még kórházban. Viszont nekem jó volt az a 10 nap, mert volt időm gyógyulni.

Most a második fiammal nagyon féltem, hogy megint beindul idő előtt. De nem. Most 37+3 vagyok, de hasonlóan érzek, mint te. Nagyon sok a jóslófájásom, ingerlékeny vagyok, félek, nehogy legyen valami baja. Nem bánnám, ha most azonnal kibújna.

2012. júl. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%

Sosem szabad olyat kijelenteni, hogy az x. hét után nagy baj már nem lehet. Sajnos van itt olyan anyuka, aki a 39. héten ment rutin nst-re, a kocsiban még viccelődtek a férjével, hogy milyen nyugton van a baba. A kórházban keresték a szívhangot, nem találták, a baba meghalt. Az orvos szerint szerencsétlen véletlen volt, ami történt. DE: nem erre és hasonló rossz dolgokra kell gondolni, csak azért írtam le, hogy ne is vezesse senki félre a másikat azzal, hogy mikor mi nem történhet. Igen, az esetek többségében szerencsére egészségesen megszületik a baba. Erre kell koncentrálni. Ne siettesd, hogy kijöjjön, ne próbálkozz mindenféle szülésbeindítóval. A babának a 40. hétig minden bent töltött nap sokat számít, minden egyes nappal érettebbé válik a külvilághoz való alkalmazkodásra. Ha gondolod, beszélgess vele, legyenek pozitív gondolataid, ne rettegj. S legfőképpen nem kell siettetni őt. Én pl hiszek abban, hogy ő is megérzi a frusztrációt, hiszen gyakorlatilag 9 hónapja egyek vagytok. Csak nyugi!


2. gyerekét váró 32 hetes kismama

2012. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A praktikák helyett inkább arra koncentrálj, hogy nem lesz a kicsinek az égvilágon semmi baja, csodálatos, egészséges babád születik majd, HA ELJÖN AZ IDEJE.

Ne siettesd, a babának sokkal jobb odabent, addig, amíg készen nem áll a születésre. MInden nap számít!


Nem mellesleg meg hidd el, hogy sokkal több aggodalommal jár, amikor már itt van kint. Sokkal több a para, az idegeskednivaló, az aggodalom.


Maradjon amíg jólesik neki, te meg gondolkozz POZITíVAN! Mi baja lehetne? Tökéletes, egészséges, ennél több nem is kell, tessék erre koncentrálni.

2012. júl. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

A 18:18-asnak igaza van a finisben is lehet bármi, a férjem családjában sajnos történt is.


A kérdezőnek az üzenem, hogy akkor én is önző vagyok, mert alig várom, hogy kijöjjön a kicsi. Nekem sajnos a 32. héten tüdőgyulladásom lett (2 hét kórhát, 4 féle antibiotikum) és azóta is köhögök. szerintem a rengeteg rázkódás nem tesz a babámnak túl jót és a doki szerint csak szülés után lehetek jobban.

Amúgy a tesó 37+2-re született, 2800 g-mal és nem lett semmi baja.


38hkm

2012. júl. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pont ezert akarom h mar kint legyen,mint amit a 18:18-as is irt. Tehat ha mar kint lenne legalabb tudom h biztonsagban van.
2012. júl. 18. 18:58
 8/14 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Abszolút megértelek kedves kérdező.

Természetesen mindenki azt mondja, pozitív gondolkodás és hozzáállás, de én úgy gondolom, hogy minden nő akkor nyugszik meg igazán, ha a kezében tarthatja a gyermekét és a saját szemével látja, hogy semmi baja, egészséges.

Alkalmazhatsz szülésbeindító praktikát, de vagy bejön, vagy nem.

2012. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ugyan ezt éreztem, amit te. Szülessen meg végre, mert akkor látom, hogy rendben van, egészséges, itt kinn tudok rá vigyázni stb.

Amikor megszületett, akkor meg rájöttem, hogy oda benn volt neki a legbiztonságosabb.

Ne siettesd, jól érzi magát. Ha kibújik, ha ő akar.

2012. júl. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én pár hete olyan keservesen elkezdtem sírni mikor nem éreztem mozogni már kb egy órája hogy valami hihetelen... Persze rá 10percre kb megmozdult végre, és gondoltam hogy nincs semmi baj csak alszik de nem tudtam abbahagyni a sírást amíg nem éreztem. Azt nem tudom hogy fogok nyugodtan aludni az első hetekben hónapokban még úgy is hogy ott lesz a légzésfigyelő és a kiságyat fél méterre rakjuk az ágy felém eső részéhez.... Ez sajnos ilyen, csak az anyai ösztön :-) na és mi lesz akkor ha majd először el akar menni bulizni.....
2012. júl. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!