Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jártál már így? Kullancsot...

Jártál már így? Kullancsot találtam tegnap este a térdhajlatomban. Nagyon picike volt még, vér nem is volt benne, amikor szétnyomtam. Szerintem alig egy órája lehetett bennem.23 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
Úgy gondolom, ha lymeos lennék, hamar jelentkezne így a terhesség alatt, az immunrendszer gyengesége végett.Tehát már kezdene kokárdásodni a bőröm...Vagy nem jól gondolom?(Félek, hogy a körzeti doki antibiotikumot írna egyből, az meg elnyomja a lehetséges tüneteket.)
2009. júl. 14. 11:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamat a bőrgyógyászhoz vittem és ő szedte ki, mert olyan helyen volt, hogy nem fértem hozzá!

a következőket a doki mondta:


Ha 24 órán belül kivesszük, akkor nem lesz semmi baj, mert az első 24 órában csak szívja magát vérrel!

Egy sima szemöldök csípesszel is ki lehet venni, nem baj ha bent marad a feje, mert azt a szervezet ki fogja lökni és a potrohban van a méreg amit visszaöklendez, de csak azután, hogy tele szívta magát

2009. júl. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem jártam így, viszont van egy ismerős kismamám, aki igen. Lyme kóros lett, egy nagy rakás gyógyszert kapott, hogy minden oké legyen.

Valószínűtlen, hogy mi (mint laikusok) meg tudjuk azt állapítani, hogy mi lett/lesz veled. Én a te helyedben a kullancsbetegségek ambulanciáját keresném fel.

2009. júl. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utánanézek itt a neten, hol van ilyen ambulancia...
2009. júl. 14. 12:17
 4/7 anonim ***** válasza:
Én mennék orvoshoz azonnal. De nem házidokihoz, hanem szülészhez vagy nem is tudom. Mert nem biztos hogy te kapod el, lehet hogy a pici. És csúnya dolgokat tud művelni a picivel. Láttam ilyen babát. Menj orvoshoz!! Fő az óvatosság.
2009. júl. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp menj dokihoz.

A kullancsot is meg tudják vizsgálni, hogy fertőzött-e, vagy nem.

Sajna 6 hét van rá, hogy a tünetek jelentkezzenek...

Kisfiamban volt kullancs, és akkor ki lettünk okosítva...


Drukk, hogy minden jól végződjön:)

2009. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én egy hete jártam ugyanígy.

Vidd be az Istenhegyi Géndiagnosztikához,h nézzék meg h Lyme baci volte benne.4000 Ft/kullancs és 1,5 2 hét alatt interneten megnézheted az eredményt.

Hol szedted össze?


Imádkozz h ne legyen fertőzött.

Sajnos agyhártyagyulladás ellen nem tudják megnézni,de max 14 nap a lappangása.

A Lyme-nak pedig 2 hónap vagy akér évek.

Árthat a Lyme borelliózis a magzatnak.

2009. júl. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Közben felhívtam az orvosomat, azt mondta, nincs semmi teendő, figyeljem, nem-e pirosodik.Ha igen, akkor menjek be.

Eddig semmi nincs, hála isten, csak mint egy sima csípés. Most várok és reménykedek...

2009. júl. 14. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!