Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A pajzsmirigyen kívül mi...

A pajzsmirigyen kívül mi okozhat terhesen magas TSH-t?

Figyelt kérdés
14 hetesen magas TSH-t állapítottak meg, elküldtek vele pajzsmirigy ambulanciára, de ott minden leletem normális lett, negatív lett minden tesztem. most 17 hetes vagyok. mitől lehet még magas a TSH ennyi idősen?

2012. júl. 19. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Tsh a pajzsmirigy hormonja,más nrm tud magas Tsh t okozni cdakis a pajzsmirigy!Sűrgősen keress egy jó endokrinológust,mert nagy bajt is okozhat...
2012. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy alulműködik a pajzsmirigyed. Mennyi a TSH-d? Nekem már terhesség előtt is alulműködött, terhesség esetén automatikusan emelni kell a gyógyszer adagon.
2012. júl. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nekem is alulműködik, és terhesség alatt nem kell megemelnem az adagot szerencsére, de 6 hetente ellenőrzés. amúgy igen, csak a pajzsmirigyedtől lehet magas a TSH-d
2012. júl. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a tsh maga a pajzsmirigy hormon. Ha magas mindenképpen gyógyszer kell rá.
2012. júl. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi az értéked.

Maga a terhesség is okozhat enyhén emelkedett értéket, de ennek eldöntése mindenképpen endokrinológus feladata. Terhesség alatt ráadásul nem elég a TSH vizsgálata, szükséges a szabad hormonok (FT3, FT4) vizsgálata is. A három érték összesen adhat megbízható diagnózist, melynek felállítására csakis endokrinológus képes. (Más a megfelelő érték egy háziorvosnak, egy nőgyógyásznak és egy belgyógyásznak. A terhesség 12. hetéig az anya látja el a babát pm-hormonnal, utána már a méhlepény is termeli valamennyit. Nagyon fontos az értékek megfelelő beállítása, mivel koraterhességben vetélést, a későbbiekben pedig idegrendszeri fejlődési rendellenességet okozhat.


6 éve kezelnek autoimmun pajzsmirigy alulműködéssel.

2012. júl. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
volt vérvételem is ahol ezeket megnézték meg pajzsmirigy uh is, de semmit nem találtak, a vérvételen pedig 5 felett volt a TSH.
2012. júl. 20. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!na mi történt veled?Egészségesen megszületett a babád?Kaptál végül gyógyszert?
2013. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

szia kedves utolsó

köszönöm igen rendben lett a baba, gyógyszert nem kaptam de nem lett (legalábbis emiatt) gond :) december 25én született a manó, okos nagylány azóta

2013. szept. 2. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!