Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a magas ill. mi az alacsony...

Mi a magas ill. mi az alacsony vérnyomás terhesen? Na és mi a tehendő, ha elkezdek szédülni, de ahol vagyok se leülni, se lefeküdni nem tudok?

Figyelt kérdés

Ma vagyok 16 hetes, mikor a védőnő mérte, eddig sosem mondta, hogy nem lenne jó a vérnyomásom (utolsó vizsgálatkor 110/80). Amúgy alacsony szokott inkáb lenni.

Ma olyan 1,5 órát állva töltöttem, pontosabban annyit nem. Ugyanis leeshetett nagyon a vérnyomásom, mert elnémult a világ, csak a fülem zúgott és elkezdtem szédülni. Lefeküdni nem tudtam hova, csak leülni, így aztán szerencsére egész hamar helyre jöttem, meg vizet is ittam (mindig van nálam).

Igazából azt sem tudom milyen adat kell hozzá, hogy tudjatok értéket írni, már ha kell... 26 éves vagyok, 172 cm és utolsó vizsgálatkor 62 kg.

Ha magas lázam van, akkor bármikor fenáll az ájulás veszélye nálam. A sima dokim nem tudja mi okozhatja. Már 2x volt ilyen ájulásban részem, első alkalommal ugyan ez a fülzúgással, világ elnémulással kezdődött, majd elsötétült a világ és a füldön fekve eszméltem fel. Ezt jó ha tudja a dokim (nődoki), vagy lényegtelen?

Köszönöm a segítséget!


2012. júl. 15. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:

A vérnyomásod tökéletes!

Ha alacsony lenne, az olyan kb. 90/60, ha magas akkor 140/90.

Igazából az első értéknél mondják hogy 100 alatt alacsony, 140-150 felett magas.


Ilyen vérnyomás mellett reggelente ihatasz 1 tejeskávèt, vagy capuccínót, de még délután is!


Ha tudod, mérd a vérnyomásod naponta 5x, jegyezd fel, és akkor látod hogy alakúl!


Eszel rendesen?


Említése meg a dokidnak ezeket feltétlen!

2012. júl. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ha hirtelen megszédülsz, akkor egyél valami cukorkát, kocka csokit, vagy cukros üdítőt. Valószínűleg azért kezdesz el szédülni, mert lemegy a vércukrod, pl a sok állástól is lehet, meg meleg is van.
2012. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jó lehet alacsony vérnyomásra a kávé,de vérnyomás emelésére még jobb a fekete tea,de segít a cola is!

Én ilyenkor ha van minek neki dőlni,vagy csak megkapaszkodni,akkor valaminek neki dőlök,vagy megkapaszkodom,és lehajtom a fejem,becsukom a szemem. Ha nincs semmi,amibe kapaszkodhatnék,vagy neki dőlhetnék,akkor leguggolok és úgy hajtom le a fejem,csukom be a szemem. Nekem hamar jobb szokott lenni! Utána óvatosan állok fel/ indulok el.

A nődokid jó ha tudja!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,10hkm

2012. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Becsukni inkább nem csukom be a szemem, mert akkor fogalmam sincs hogy mire számítsak. Már úgy értem, hogy ha a világ elnémul és zúg a fülem, akkor az totál olyan jelenség mint mikor legelőször elájultam. A következő lépése pedig hogy megszünik a világ és minden sötétségbe borul. Szóval még ha le is gugolok -már amennyire majd az egyre nagyobb pocim engedi-, akkor is ha onnan vágódok az betonra, az még fájó. Viszont ha sötétség köszönt rám, akkor tudom, hogy ha nincs más, akár leülni a földre, mert mindjárt elterülhetek.

2012. júl. 16. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!