Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a Vadvirág...

Mi a véleményetek a Vadvirág névről? Nekem nagyon tetszik, lehet ez lesz a lányom neve, de még nem hallottam sehol. Ti?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
szerintem nem anyakönyveztethető.
2012. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
mi a vezeték név:D csak ne cserepes virág:) mert volt olyan ismerösöm akit igy hivtak
2012. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nekem nem igazán tetszik, a Tűzvirágra emlékeztet, és az a név sem jött be. Egy kicsit olyan, mintha teljes név lenne: Vad Virág. De ne foglalkozz senkivel, az én gyerekeimnek is elég extra neve van, főleg a nagylányomnak, és teljesen jó, örülök, hogy nem hallgattam senkire, hogy adjunk szokványos neveket.
2012. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
ennyi erővel miért nem adod neki azt a nevet hogy Vadgesztenye vagy Vadgalamb??
2012. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem túl sok, de nektek kell tetsszen.


Amúgy benne van az anyakönyvezhető nevek listájában.


[link]

2012. júl. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nekem spec. nem tetszik. Én régimódi vagyok, nem akarok a gyerekemmel kicseszni a neve miatt.
2012. júl. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Anyakönyvezhető. Barátnőm kislánya is Vadvirág. Szerintem nem túl szerencsés. Amúgy Virágnak szólítja mindig mindenki meg Virinek stb. tehát ilyen szempontból teljesen felesleges volt Vadvirágnak nevezni.

Viszont mikor a nevét kell bediktálni minden alkalommal szájba rágósan el kell magyarázni hogy nem dupla vezeték név hogy (csak példa!) Szabó-Vad Virág hanem Szabó Vadvirág.

Még így is félreírják.

2012. júl. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Takács.De szerintetek milyen maga a név?Lehet anyakönyvezni megnéztem.
2012. júl. 20. 13:24
 9/19 anonim ***** válasza:

GÁZ A NÉV. Akkor már inkább simán Virág.


Mondjuk Én rosszul vagyok az ilyenektől, mint: Eperke, Málna ilyesmi. A Virág aranyos.

2012. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
első vagyok,bocsi nem néztem utána,hogy anyakönyvezhető. :)
2012. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!