Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bevált valami nektek a hányás...

Bevált valami nektek a hányás okozta torokfájásra? Mikortól számít vészesnek a hányás?

Figyelt kérdés
8hetes vagyok. A 6.hét óta 0-24órban rosszul vagyok, eleinte össze-vissza, de 1hete már minden nap hányok 1x. Már többször is hánytam olyat, amitől utána nagyon fájt a torkom. Nincs rá valami házi praktika, h hamarabb gyógyuljon? Mert kb.2órája hánytam utoljára, de még mindig fáj. Olyasmire gondolnék pl., h méz vagy tej vagy valami gyógyszer? Totál kikészülök! Kezdek attól is félni, h ha ez így megy tovább, akkor kórházban kötök ki. Enni még úgy ahogy tudok is, a folyadékot nehezebb innom. Igyekszem minél többet inni, de sokszor attól is hányhatnékom van.

2012. júl. 20. 21:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó kérdés!

Én egyszer voltam így, amikor barátnőmmel berúgtam valami ultraszar bortól, másnap olyat hánytunk, hogy egy hétig fájt tőle a torkunk. Nagyon rossz volt, nem tudtunk rendesen nyelni, a sav teljesen kimarta. Már nem emlékszem, hogy mit tettünk ellene, de azt hiszem, hogy ezt csak az idő tudja begyógyítani sajna. A mézes tej lehet, hogy jó ötlet, bár a tej az ilyen marási sebekre nem nagyon szokott jó lenni, inkább a méz önmaga az ami jó lehet. Én javasolnék gyömbérteát (két szelet gyömbérgyökeret forrázz le, hűtsd ki és mézzel, citromlével idd), annak gyulladáscsökkentő hatása van. Mivel fel van marva a nyelőcsöved és a torkod is, ezért valószínűleg gyulladt is, csak ezért mondom. Nem mellesleg a hányingert is csökkenteni tudja, főleg ha teszel még hozzá egy evőkanál kamillavirágzatot, aminek szintén van gyulladáscsökkentő hatása, emelett nyugtató és fájdalomcsillapító hatása is van.

Próbáld ki, remélem nem fogod kihányni, akkor aztán már tényleg csak a doki marad...

Kitartás! Még 1 hónap és nem lesznek már rosszulléteid!


22 h km

2012. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez még bőven nem vészes hányás! Én napi 10-13 alkalommal hánytam az 5.-től a 12. hétig, fogytan 7kg-t... A torokfájást úgy tudod enyhíteni ha hányás után kiöblíted a szád és eszel 1-2 falat kekszet pl.
2012. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!