Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Végén járó kismamák, titeket...

Végén járó kismamák, titeket nem akaszt ki a folytonos orvoshoz-védőnőhöz-NSTre járkálás?

Figyelt kérdés

5 hétköznapból 3 elmegy a heti 2 NST-re, plusz 1x a védőnőhöz. 2 éves kisfiammal nem mehetek, ha történetesen messzebb laknának a szüleim (így is 60 km), nem tudom hogy oldanám meg. Ez normális?

Az első babát külföldön szültem, heti 1x kellett orvoshoz menni még a 40. hétben is. Akkor itt miért kell folyton???


2012. júl. 25. 10:58
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Kedves 9-es. Nem tudom van-e gyereked, vagy milyen természetű, de az én kétéves kisfiam tuti nem üldögélne mellettem a seggén angyali arccal és glóriával, míg 30-40 percig egy helyben feküdni kell felszíjazva az NST-n.

(A várakozásról a váróteremben ne beszéljünk, mert azt meg oldom.)

2012. júl. 25. 11:36
 12/19 anonim ***** válasza:

Én még túl is hordtam a másodikat, így kellett járni 2 naponta vagy 2 héten keresztül.

Nagyon utáltam, de úgy be voltam sza***rva, hogy nehogy baj legyen, hogy pofavágás nélkül végigcsináltam, és hol vittem magammal a 22 hóst, hol le tudtam passzolni barátnőre (nem mindig). Ráadásul Bp túlsó végén a kórház...

Most a harmadikat várom, nagyon remélem, hogy nem fogom túlhordani, mert most akkor két gyereket kéne magammal hurcolni vagy lepasszolni (ami ritkán sikerül).

Hiába marha macerás, engem azért megnyugtat, hogy ellenőrzik a babát a végén, mert nekem az nagy parám, hogy belekakál a vízbe, romlik a szívhang, stb stb szóval azért kockázatos a végén ritkán járni orvoshoz.

2012. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Engem nem. Tudtam, hogy mivel jár, és ennek tudatában vállaltam gyereket. Én szerettem járni ide-oda, beszélgetni más kismamákkal. Inkább örülj neki, hogy odafigyelnek rátok. Vagy nem muszáj elmenni. Ja, és nálunk a 40. héttől minden nap kell menni nst-re...
2012. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy sokat kell járni a végén,tudom hogy nehéz megoldani a nagyobb gyerkőc elhelyezését,nekem is 20 hós volt a fiam amikor született a tesó,de nekem is ez mentette meg a babám életét.Kedden voltam NST-én akkor minden rendben volt.Csütörtökön mentem megint és nagyon rossz lett a keringése a babámnak.Rajta volt a köldökzsinór a nyakán:(Ha várnunk kellett volna jövőhét keddig a köv. vizsgálatig akkor ma nem élne a kisebbik fiam.Szóval a baba érdekében kitartás!Már nincs sok!
2012. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hát aki babát szeretne az ezekkel a vizsgálatokkal jár.Menni kell és kész!Én úgy vagyok vele hogy ababámért mindent.Én kettőt cipelek magammal naponta.Azt hiszem még ezt a max 3 hetet túléled valahogy és örülj hogy csak ennyi a gondod.Ezt nem rossz értelemben mondom,nehogy megbántódj!

Üdv:

2 fiús és 40+2 hkm:D

2012. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én a terhességeimben a terhesgondozást utáltam a legjobban:)

Persze, menni kell meg minden, de én sem éreztem azt a nagy törődést meg odafigyelést, amivel indokolják. Igen, van, akinek tényleg hasznos, mert észreveszik, aláírom, ettől függetlenül idegesítő, fárasztó és idegőrlő.

A kisfiam 20 hónapos volt, amikor a huga született. Ha nincsenek a szüleim, nem tudom, hogy oldom meg a kórházba járkálást, bár azt hozzáteszem, a dokik, nővérkék soha még csak csúnyán sem néztek, ha vinnem kellett őt is magammal, inkább soron kívül behívtak.

De a kórházhoz el is kellett jutni valahogy, a közlekedés meg nekem katasztrofális volt, 10 perc egy távolsági busz utolsó szakaszán, hát sokszor féltem, hogy lerúgnak a lépcsőről vagy az ülésen szülök meg.


Az orvosi ellátás meg...igen,az jó lett volna, csak előtte át kellett verekednünk magunkat az isten-szindrómás nővérkéken. (nst-n: jaj, ez magának fájás? ez még semmi, ebből nem lesz baba még sokáig! mondta a kis hölgy, a barátnőm meg estére megszült, még szerencse hogy nem hagyta annyiban, és megvizsgáltatta magát a dokival is, mert császár lett)


De engem is baromira idegesített ez az állandó dokihoz rohangálás, teljesen egészséges terhességgel. Persze minden szirszarra be kellett menni, de mikor pl toxoplazmaszűrésre kértem beutalót, mert szobacicám van,háááááát azt meg minek, b.sszam ki a macskát...ezt a dokitól idéztem szó szerint. Semmi felvilágosítás a betegségről, a kezelésről...persze ha pénzes vizsgálat lett volna, biztos megcsináltatja.

2012. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Leginkább talán azt fájlalom, miért nem lehet mondjuk összevonni a dolgokat. Miért kell még külön a védőnőhöz is menni, ha már úgyis 2x megyek NST-re, ott is mérnek vérnyomást, szívhangot hallanak, miért nem lehet mindent elintézni akkor ott?


De tudom, hogy ez úgyis csak költői kérdés, és ettől nem fog megváltozni semmi. Csak eléggé ki voltam már ma reggel bukva, mikor 2 órát ücsörögtem a védőnőnél, szerintem fölöslegesen... Kíváncsi voltam, hogy más hogy gondolkodik erről és hogyan oldja meg.

2012. júl. 25. 16:25
 18/19 anonim ***** válasza:

Védőnő - na Ő az, akit teljesen kihagytam a körből, főleg az utolsó trimeszterben (mondjuk előtte is csak akkor mentem, ha kellett beutaló vmilyen vizsgálatra, amit a doki nem tudott megírni).

Utolsó két hétben is csak heti 1x mentem CTG - re, doki pedig a 33. héten látott a magánrendelőjében, aztán a 38. és a 39. héten a kórházban, CTG után összefutottunk egy méhszájnézésre.

Nekem 5. baba, nagyon nehéz volt megoldanom a vizsgálatokat, a másik 4 is még pici - vittem magammal Őket, max. annyit tudtam megszervezni, hogy Anyám is eljött a kórházba, ott találkoztunk. Nekem volánbusszal + BKV - val kellett mennem, mert egy Pest környéki faluból jártam fel egy budapesti kórházba.

Hát így oldottam meg - de csak azért mertem megtenni, mert tudtam, hogy a védőnő sem problémázik ezen és az orvosom sem. Én nem gondolom, hogy ezzel bármi veszélybe sodortam a babát.

2012. júl. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Petrusmami válasza:
Szia! Hát nem a legkellemesebb időtöltéseim közé tartozik, de legalább megy az idő! :) Az én védőnőm nem csinál SEMMIT, azon kívül hogy beírja a leleteim eredményét a kiskönyvembe, meg megméri a súlyomat, elhord minden dagadt disznónak, mert neki az 50 kilós az egészséges terhes, (én 82 vagyok 8 hónaposan ebből 15 tuti víz! na mind1 )meg megméri a vérnyomásom! A dokim nem rángat be folyton, ő tök korrekt! A gyakori NST-t meg nem tartom hülyeségnek, jó hogy figyelnek a babára! Próbálj pozitívan hozzáállni, beszélgess a többi kismamival, gyűjts infót stb.Én hematómával indítottam a 9. héten,gyakran kellett uh-ra járni... sokszor hiányzik hogy nem látom olyan sűrűn a kislányomat!Most hogy nem járunk olyan gyakran, minden apró rezdülésnél átfut az agyamon, hogy MINDEN OK?( Első babám lesz úgyhogy mindent túlaggódok, de ez az én hülyeségem!:D ) A gyakori vizsgálatokkal Te is nyugodtabb leszel hogy minden rendben van az "albérletben" :D Kitartás! Könnyű szülést! 32 hetes kismama
2012. júl. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!