Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hány hetesen mentetek...

Ti hány hetesen mentetek fogászatra? Nekem van lyukas fogam de még nem fáj. Amíg nem fáj addig nincs begyulladva? Ha be van már gyulladva milyen veszélyt jelent a babára?

Figyelt kérdés
egy 15 hetes,aki fél a fogdokitól még jobban mint a szüléstől..
2012. júl. 26. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen mentem. Mondjuk én tudom, hogy olyan dokim van aki "nem bánt". A babára nem jelent veszélyt ha csak lyukas. Ha viszont már begyullad , akkor megéri keresni egy jó dokit, mert a 40. hétig ígyis-úgyis el kell vele menned. Addig úgysem bírod ki amíg megszülsz. Amúgy nyugi, a szülés sokkal durvább lesz :s
2012. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

addig menj el, amíg nem fáj, a baba érdekében is!

ha már be van gyulladva, akkor a gyulladás a véráramon keresztül szétterjed a testedben, bejut a babába is, lehet belőle vetélés, illetve bármelyikőtök szívizomszövetére ráhúzódhat, azt pedig nem is részletezem ,hogy ez terhesen miket okozhat

vegyél nagy levegőt és irány a fogorvos, minél előbb, hogy minél kisebb lyukat kelljen betömnie

egyébként tud adni kismamáknak való érzéstelenítőt is, ha szükségesnek látja

2012. júl. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm erőt veszek akkor magamon mert nem szeretném a legutóbb leírtakat!
2012. júl. 26. 12:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én elég későn mentem, kb 20 hetesen. Szerencsére megúsztam 3 töméssel.
2012. júl. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vannak riasztó esetek,de jobb félni,mint megijedni!

Ha van lehetőséged,akkor kérd a Párodat,hogy menjen be Veled,és fogja a kezed!! Sokat fog segíteni!!! :-)


Boldog babavárást,és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,11hkm

2012. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én épp ma voltam 25 hetesen, szerencsére lyuk nem volt, csak tisztításra mentem. Az viszont nagyon jó, mert a sok fogkő miatt hamarabb begyulladhat az íny is, ami amúgy is érzékenyebb ilyenkor a hormonok miatt. Szerintem menj el mielőbb, minél kisebb a lyuk, annál kisebb beavatkozás kell. érzéstelenítőt kaphasz, van kismamáknak való (szólj a dokinak, ha még nem látszana rajtad). Ha már úgyis mész, érdemes leszedetned a fogkövet is, akkor kisebb az esélye a többi romlásának is. Bátorság! Egyáltalán nem vészes!
2012. júl. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 10 hetesen elintéztem.
2012. júl. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
14hetes vagyok és egy cipőben a kérdezővel! :)
2012. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a többi választ is :) utolsó,szóval akkor még te sem voltál,vagy ugyanúgy félsz mint én?
2012. júl. 26. 18:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban! :D

Nekem van egy több okból nem fejezett be gyökér kezelt fogam,amiben csak gyökértömés van,a többi pedig a nagy luk,a nagy semmi... Én nem fogom megúszni ezt már egy töméssel...sőt,örülök,ha simán ki tudják majd húzni...

2012. júl. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!